Цьогоріч міжнародні військові навчання "Сі бриз" таки відбудуться не в Одесі, як торік, а у Криму. Про це повідомив перший заступник командувача Військово-морських сил України, віце-адмірал Віктор Максимов.
Цьогоріч міжнародні військові навчання "Сі бриз" таки відбудуться не в Одесі, як торік, а у Криму. Про це повідомив перший заступник командувача Військово-морських сил України, віце-адмірал Віктор Максимов.
У плані українсько-американських навчань немає перебування іноземних військових підрозділів на території автономної республіки.
Віце-адмірал Віктор Максимов заявив, що на військових полігонах півострова в рамках "Сі бризу" діятимуть лише підрозділи Збройних сил України. За його словами, заяви деяких політиків про те, що влітку цього року в Криму будуть висаджуватись військові підрозділи США та інших країн НАТО і що в районі озера Донузлав будуються казарми для розміщення американських військових підрозділів, "не мають під собою ніякого підґрунтя і вводять в оману громадськість". Адмірал також наголосив, що всі етапи навчань відбуваються в межах військових полігонів на спеціально обладнаних навчальних місцях.
Передбачається, що навчання "Сі Бриз-2009" відбудуться в липні - серпні цього року в територіальних водах і на військових полігонах України. Метою навчань є відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних сил під час планування і проведення миротворчої (антитерористичної) операції. "Сі бриз" відбуватиметься в рамках українсько-американської військової співпраці.
За даними українських військових джерел у Севастополі, нинішній сценарій кримського етапу навчань мало відрізнятиметься від минулорічного. Очікується висадка бронетехніки в морі з великого десантного корабля, її марш-кидок у потрібне місце, розгортання там командного пункту і шпиталю та евакуація некомбатантів (мирного населення) із зони конфлікту. Цілком імовірно, що цього разу введуть антитерористичний компонент.
Тим часом на затвердження у Верховній Раді чекає проект Закону України "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2009 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях".
У пояснювальній записці до проекту закону Президент просить допустити в Україну військовослужбовців держав-учасниць Програми "Партнерство заради миру" на строк до 30 діб у червні - серпні в рамках українсько-американського навчання "Сі Бриз - 2009". Йдеться про 1000 військовослужбовців зі штатним озброєнням, близько 50 одиниць легкої колісної техніки, не більше
15 кораблів, 2 підводних човнів, 5 транспортних літаків та літаків базової патрульної авіації та 4 вертольотів.
Однак вирішальне слово у допуску іноземних військових на територію України мають сказати народні депутати.