Сьогодні для позбавлення статусу батьківства соцслужбі треба довести, що батьки не дбають про дітей понад півроку. Працівники будинків дитини зв’язуються з батьками і запрошують провідати дитину, залишаючи офіційно без статусу сироти, і її не можна передати в родину під усиновлення чи опіку. “Важливо обмежити термін, після якого суд може позбавляти батьківських прав. Також ми плануємо обмежити термін, коли діти, від яких відмовилися мами, можуть перебувати в пологовому, у стаціонарах лікарень до одного тижня. Бо це спричиняє затримку розвитку дитини, підвищує ризик захворіти та перевантажує лікарні. Сьогодні деякі діти знаходяться в лікарнях по півроку!”, – зазначає т.в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Термін, після якого суд може позбавляти батьків, котрі не дбають про дітей, їхніх прав, можуть скоротити з півроку до місяця, інформує Українська правда. Зі слів Уляни Супрун, в інтернатних закладах України на початку цього року було 106 тисяч дітей. Із них лише 6 тисяч мають статус сироти, тобто 100 тисяч дітей в інтернатах мають живих батьків, які не позбавлені батьківських прав і водночас не дбають про своїх дітей!
Сьогодні за утримання однієї дитини інтернатний заклад МОЗ щомісяця отримує 26 тисяч гривень, а Міністерство соцполітики України – 16 тисяч гривень. “Якби ці гроші йшли в сім’ю, яка потрапила в складні життєві обставини, вони могли би виховувати своїх дітей самотужки”, – вважає Уляна Супрун.