Генерала підозрюють в розтраті 149 мільйонів з держбюджету. Про звільнення з-під домашнього арешту повідомив головуючий суддя Денис Масенко, передають Українські новини. Зокрема, було скасовано рішення Солом’янського районного суду про домашній арешт підозрюваного, при цьому генералу призначили інший запобіжний захід – не відлучатися з міста, де він проживає, без дозволу слідчого, здати закордонні паспорти, не спілкуватися з іншими фігурантами кримінального провадження. Відзначається, що заступника міністра відпустили під особисту поруку двох військовослужбовців, які мають звання Героя України – Олександра Порхуна та Ігоря Герасименка. Новий запобіжний захід діятиме до 10 грудня.
Арешти НАБУ
Нагадаємо,12 жовтня Солом’янський райсуд Києва обрав Ігорю Павловському запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без права покидати місце проживання терміном на два місяці. Напередодні детективи НАБУ затримали Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за підозрою в розтраті понад 149 млн грн держбюджету при закупівлі пального для Міноборони.
14 угод та одна додаткова
У квітні 2016 року комітет із конкурсних торгів Міністерства оборони вибрав переможцем відкритого тендеру зі закупівлі пального фірму «Трейд Коммодіті». Загалом було укладено 14 угод на постачання пального на суму понад 1 млрд грн. А вже через кілька місяців з’явилася додаткова угода, згідно з якою ціна раптом зросла на 16 % від початкової вартості.
«Трейд Коммодіті» пояснила зміну умов зростанням цін на дизельне пальне на біржах і на доказ подала дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts. Ця американська інформагенція, яка спеціалізується на публікації цінових котувань на нафту, нафтопродукти, продукти нафтохімії, природний газ і промислові метали.
Натомість у НАБУ вважають, що збільшення ціни відбувалося «за відсутності будь-яких правових підстав» і завдало державному бюджету збитків на суму 149 млн грн. Хто має рацію – остаточно з’ясує суд. Хоча, чесно кажучи, детективи НАБУ навряд чи зважилися б на затримання заступника міністра оборони, не маючи для цього вагомих підстав.
Також потрібно зазначити, що закупівля пального, яку розслідувала НАБУ, проводилася не через систему ProZorro – тоді вона ще не була обов’язковою. Тендер був оголошений у виданні «Вісник державних закупівель», а самі торги проходили в паперовому, а не електронному форматі.
Рука руку миє
Ігор Павловський став заступником міністра оборони 8 квітня 2015 року. Через три місяці Президент Петро Порошенко присвоїв йому звання генерал-лейтенанта. У минулому генерал Павловський займав посади начальника тилу ЗСУ, заступника начальника навчального центру Сухопутних військ і першого заступника командувача Південним оперативним командуванням.
У своїй декларації за 2016 рік генерал вказав квартиру в Житомирі площею 77,9 кв. м, що належить Міноборони, зареєстровану на дружину, земельну ділянку в Одеській області площею 600 кв. м та автомобіль FIAT Tempra 1994 року випуску. Його річна зарплата склала 501 тис. грн.
Народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook, що генерал Павловський був одногрупником міністра оборони Степана Полторака у Військовій академії ЗСУ (обоє закінчили її 1997-го). Цю ж інформацію підтверджує журналіст Максим Кречетов на сайті Слово і діло, додаючи, що генерал Павловський є ще й однокласником генерала Полторака.
Володимир Гулевич, керівник департаменту держзакупівель МО, був заступником Ігоря Павловського, коли той очолював тилове забезпечення ЗСУ. В своїй електронній декларації Володимир Гулевич вказав квартиру в Києві площею 62,6 кв. м і автомобіль Honda CR-V 2010 року випуску (все майно зареєстроване на дружину). В Міністерстві оборони за 2016 рік він заробив 247 тис. грн, ще 46,8 тис. зарплати отримав у Генеральному штабі ЗСУ.
За даними проекту «Наші гроші», компанія «Трейд Коммодіті» – це не одна фірма, а неофіційна група компаній, до якої входить з десяток різних товариств із обмеженою відповідальністю. Офіційним власником «Трейд Коммодіті» із 2011 року є Вадим Майко. Попервах компанія була невеликим українським трейдером, який почав активно брати участь в тендерах державних підприємств 2015-го. До цього вона була відома як оператор міні-нафтопереробного заводу, розташованого в Дніпропетровській області.
За інформацією інтернет-видання enkorr, зараз «Трейд Коммодіті» забезпечує більше половини поставок нафтопродуктів для таких великих і бажаних клієнтів як Міноборони й «Укрзалізниця». Загалом за два роки компанія отримала тендерів на 7 млрд грн. Експерти наголошують, що «Трейд Коммодіті» виграє тендери завдяки мінімальним цінам, хоча не має довготермінових контрактів із найбільшими виробниками й імпортує пальне переважно морем, що є найдорожчим шляхом постачання пального в Україну.