Медіація – шлях до порозуміння

Діалог між молоддю різних регіонів України – один із важливих елементів подолання та запобігання конфліктів у нашому суспільстві



“Мир – це дещо більше, ніж відсутність війни” (Любомир Гузар)
Вмінню допомагати у вирішенні конфліктів потрібно починати вчити з дитячого садка та школи. Для цього використовують інструменти медіації, діалогів та ненасильницької комунікації. Медіація – це метод вирішення конфліктів, який допомагає його сторонам налагодити спілкування і самостійно обрати варіант прийнятного для всіх рішення.
Одним із найвдаліших інструментів медіації, який впроваджується сьогодні в Україні для вирішення конфліктів, є метод Ненасильницького спілкування (ННС), який включає широкий набір методологій, націлених на відновлення, розбудову і збереження миру в громаді, що, зрештою, призводить до миру в країні.
Методика ННС виходить із того, що конфлікт не є чимось виключно поганим, оскільки в кожному конфлікті є шлях для розвитку. Перше, що потрібно усвідомлювати, перебуваючи в конфлікті, це те, що причиною дискомфорту є не конкретна людина, а конфліктне питання, яке виникло між вами. Такий підхід дозволяє знайти оптимальне рішення та зберегти хороші стосунки.
Медіатор або фасилітатор – спеціаліст у сфері комунікацій, якого запрошують залагодити конфлікт, з яким люди не можуть упоратись самотужки. Він допомагає сторонам краще зрозуміти себе, свої почуття та потреби, правильно висловити їх та вислухати один одного. В медіації за допомоги ненасильницького спілкування відновлюються взаєморозуміння у стосунках, і як наслідок – сторони самі приходять до рішення.
Метод Ненасильницького спілкування розробив у США Маршал Розенберг (1934 – 2015 рр.) у відповідь на фізичне, емоційне та духовне насильство, свідком якого він був у суспільстві. Розенберг поширював ННС у різних культурах упродовж 40 років серед людей із різних прошарків суспільства і заснував Центр ненасильницького спілкування, який налічує понад 200 тренерів, котрі активно працюють в більш ніж 95 країнах по всьому світу.
В Україні методику ННС впроваджують Український центр ненасильницького спілкування і примирення “Простір Гідності” та Міжнародна просвітницька ініціатива “Відкрита хата”.
Молодь – як найбільш прогресивна і найбільш комунікуюча категорія – є особливо чутливою в умовах суспільних конфліктів. Молодь – за діалог та примирення!

Публікація підготовлена в рамках проекту “Комплексна інформаційна кампанія, спрямована на руйнування негативних стереотипів щодо внутрішньо переміщених осіб та залучення молоді різних регіонів України до діалогу і пошуку шляхів порозуміння через популяризацію культури діалогу та ненасильницької комунікації”, який реалізує ГО “Західноукраїнський медіа-центр “Нова журналістика” в рамках програми “Медіація як рушійна сила до порозуміння в українському суспільстві та поза його межами”, що виконується фондом “Східна Європа” у партнерстві з німецькою громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4571 / 1.55MB / SQL:{query_count}