Про це повідомив на прес-конференції член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише УНІАН. “Ціни на борошно першого гатунку із вересня 2016 року по вересень 2017-го зросли на 12%, борошно житнє зросло в ціні на 4,5%, в той же час хліб пшеничний з борошна першого сорту подорожчав на 19% за рік, а хліб житньо-пшеничний – найбільш соціально орієнтований – подорожчав на 20,9%”, – сказав Олег Пендзин.
Він зазначив, що у вартості буханця хліба 50% займає борошно, решта – це мінімальна заробітна плата, електроенергія і транспортні витрати. “Ми повинні розуміти, що при зміні всіх цих складових ми будемо мати тенденцію зростання цін на хліб. І навіть за більш-менш стабільної ціни на борошно все одно ціни на цей продукт будуть зростати. Зараз ми можемо спостерігати, що кожен місяць хліб додає 1-1,5% до своєї ціни”, – повідомив експерт.
Олег Пендзин додав, що ця тенденція є трохи тривожною, враховуючи те, що держава з липня відмовилася від регулювання цін на соціальні продукти харчування, зокрема на хліб. Нагадаємо, що 1 липня в Україні набула чинності постанова Кабінету Міністрів про скасування державного регулювання цін на продукти харчування. Згідно з постановою, виробники не зобов’язані декларувати ціни на продовольчу продукцію, а також більше не змушені обґрунтовувати Держпродспоживслужбі необхідність зміни цих цін. До соціальних товарів раніше відносили борошно, хліб простої рецептури, макаронні вироби вітчизняного виробництва з нетвердих сортів пшениці, крупи, цукор, яловичину, свинину з кістками, м’ясо птиці в тушках, ковбаси варені 1-го сорту, молоко жирністю 2,5%, сметану жирністю 20%, масло вершкове жирністю 72%, сир жирністю 9%, яйця курячі, олію.