У липні найбільша та водночас найдешевша європейська авіакомпанія-лоукостер Ryanair скасувала запланований вихід на український ринок зі Львова і Києва. Причина такого рішення – невиконання аеропортом “Бориспіль” угоди, досягнутої в Міністерстві інфраструктури України в березні 2017-го. Український уряд вирішив відновити переговори з ірландською авіакомпанією. Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що, вочевидь, Ryanair зайде в нашу країну наступного року, оскільки переговорний процес затягується.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вирішив перетворити летовище “Гостомель” Київської області на базовий для роботи лоукост-компаній. Він зазначив, що наразі Ryanair може тимчасово здійснювати рейси з аеропортів “Бориспіль” і “Київ” (Жуляни), поки в Гостомелі впродовж півроку будуватимуть новий термінал. “Якби ми знали про намір міністра інфраструктури Володимира Омеляна підписати в березні меморандум із Ryanair, зобов’язали б “Гостомель” одразу розпочати підготовку до створення терміналу для лоукостерів. Але, на жаль, ми втратили час. Ірландський лоукостер пішов з України, оскільки Міністерство інфраструктури підписало з ним меморандум, умови якого ні з ким попередньо не обговорювалися”, – наголосив Гройсман у коментарі виданню Новое время.
Тим часом Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького, який уклав контракт із Ryanair, але водночас став заручником рішення “Борисполя”, планує надати пасажирам можливість бюджетних перельотів на далекомагістральних рейсах. У розмові з “Львівською Поштою” генеральний директор львівського летовища Тетяна Романовська зазначила, що у вересні 2017-го відбудеться зустріч із представниками авіакомпанії Aer Lingus, яка виконує рейси до США та Канади вартістю від 150 доларів. У разі позитивного рішення після переговорів перевізник літатиме зі Львова.
До слова, останнім часом український ринок авіаперевезень щоразу більше приваблює бюджетні європейські та азійські авіакомпанії, а летовища пропонують пасажирам дешеві перельоти. Видання “Тиждень” оприлюднив список лоукостів, які вже працюють або планують працювати в Україні.
Wizz Air – найбільша бюджетна угорська авіакомпанія в Центральній та Східній Європі. Здійснює польоти з Києва у Словаччину, Угорщину, Німеччину, Данію, Польщу, Литву, Кіпр, Португалію, Британію. Наступного року лоукостер хоче запустити рейси в Лісабон.
Pegasus – турецький бюджетний авіаперевізник. Літає зі Львова, Харкова, Запоріжжя до Стамбула, з Києва – до Стамбула, Анкари та Анталії. Мінімальна вартість квитка до турецької столиці – 1535 гривень. Щоби скористатися таким дешевим тарифом, треба мати до 8 кг ручної поклажі.
Vueling Airlines – іспанська лоукост-компанія, яка здійснює бюджетні авіаперевезення з Києва до Барселони і Риму. Мінімальна вартість квитка складає 1743 гривні.
AegeanAir – одна з найбільших бюджетних авіакомпаній Греції. Здійснює рейси з “Борисполя” до Афін. Мінімальна вартість квитка на літак становить 1700 гривень. До того ж компанія постійно влаштовує розпродаж квитків.
Eurowings – німецька бюджетна авіакомпанія, що базується у Дюссельдорфі. Є одним із дочірніх підрозділів авіаційного холдингу Lufthansa Group. 2018-го планує почати літати з “Борисполя” до Німеччини.
Buta Airways – азербайджанська бюджетна авіакомпанія. З 5 вересня хоче розпочати перельоти до Жулян із частотою двічі на тиждень (по вівторках і середах). Вартість квитка – від 29 євро.
Air Arabia – бюджетна авіакомпанія на Близькому Сході, головний офіс якої розташований в Об’єднаних Арабських Еміратах. Літає в Україну з 2009 року. Першим напрямком був “Бориспіль”, згодом – летовища Харкова та Одеси. 2011-го Air Arabia відкрила рейси до Міжнародного аеропорту “Донецьк” імені Сергія Прокоф’єва, який зруйнували терористи.