Печерський районний суд Києва цього тижня дав дозвіл на здійснення спеціального досудового (заочного) розслідування щодо колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила прес-секретар Генерального прокурора Лариса Сарган.
Нагадаємо, що три роки тому ГПУ заочно оголосила підозру екс-очільнику МВС часів Януковича Захарченку та колишньому керівнику Київської міліції Валерію Коряку в організації викрадення і незаконному обмеженні свободи влітку 2013-го особистого помічника нині вже покійного митрополита Київського і всієї України Володимира Сабодана – архієпископа Олександра Драбинка з метою зречення від престолу тодішнього патріарха Української православної церкви Московського патріархату. Таким чином тогочасний режим намагався узурпувати владу і впливати на діяльність церкви.
За даними слідства, згідно з наказом Віталія Захарченка, архієпископа обмежили в свободі пересування під “охороною” спецпідрозділу МВС “Грифон”. Ще одним фігурантом “церковної справи” є нардеп від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський, якого часто називають “православним олігархом” через спонсорство УПЦ-МП. Торік у грудні парламент позбавив недоторканності й відповідно дозволив притягнути до кримінальної відповідальності одіозного народного обранця. І на цьому все зупинилося…
Конвой над “правою рукою” митрополита Володимира Сабодана частково зняли лише 13 грудня 2013 року, коли Захарченко подав клопотання про припинення “заходів безпеки” щодо служителя церкви, котрий 179 днів був під “опікою” спецпризначенців. Сталося це у зв’язку зі зміною соціально-політичної ситуації в Україні. Остаточно скасувати обмежувальні заходи вдалося лише 21 лютого 2014-го після втечі Януковича і його прибічників на територію Російської Федерації.
Колишнього главу українського МВС Віталія Захарченка також підозрюють у створенні злочинної організації і масових убивствах на Майдані взимку 2014-го, віддання наказу на застосування проти активістів спеціальних засобів російського виробництва та розтраті коштів на суму понад мільйон гривень.
Нагадаємо, після розстрілів людей в центрі столиці під час Революції Гідності колишній міністр внутрішніх справ утік до Росії, де переховується від слідства. Сьогодні він відкрито веде активну діяльність у самопроголошених “республіках” Донбасу. Захарченко очолює благодійний фонд “Юго-Восток”, який згідно з інформацією на його офіційному сайті, займається наданням матеріальної допомоги колишнім працівникам українського МВС та населенню південно-східних областей України, безкоштовною юридичною допомогою і героїзацією бійців спецпідрозділу “Беркут”.
Американський суд вніс у справу українського олігарха Дмитра Фірташа нову підозру – він, нібито, давав хабарі деяким особам у США, пише The New York Times. У звинуваченні прокуратури, зокрема, вказано на зв’язок Фірташа з колишнім керівником передвиборної кампанії Трампа Полом Манафортом.
Українець виправдовується і наполягає, що роль Америки в інкримінованому йому злочині є випадковою, тому причин для його переслідування у Штатах немає. Прокурори це заперечують, але водночас не дають жодних конкретних відомостей щодо цього.
Нагадаємо, Дмитра Фірташа затримали в Австрії в березні 2014-го на запит американських слідчих, але невдовзі випустили під заставу в 125 млн євро. Американці звинувачують українця в даванні 18,5 млн USD хабара за ліцензію на розробку титанових родовищ в Індії поза конкурсом. За це йому загрожує до 50 років тюрми з конфіскацією всіх активів. США надали австрійцям запит на екстрадицію Фірташа, але 30 квітня 2015-го Віденський суд відмовився видавати олігарха. Згодом Фірташ спрямував до Конституційного суду Австрії подання з вимогою визнати неконституційною угоду про його екстрадицію, однак судді відмовилися розглядати скаргу.