Хочеш мати субсидію – сплати борги

Погасити заборгованість за житлово-комунальні послуги можна кількома способами, запевняють у Міністерстві соціальної політики України

Українцям, котрі мають заборгованість за комунальні послуги, до 15 серпня треба сплатити борги або домовитися з постачальниками послуг про їх відтермінування, щоб отримати субсидію. Лише за таких умов користувачам продовжать пільги на новий опалювальний сезон, повідомили в Міністерстві соціальної політики України. Тим, у кого боргів немає, субсидію переоформлять автоматично. Повторно подавати документи необхідно людям, які орендують житло і мають зміни в складі сім’ї.
Зі слів директора Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соцполітики Віталія Музиченка, сьогодні є три варіанти погашення отримувачами субсидій заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. Заборгованість, з якою домогосподарство прийшло в систему субсидій, можливо врегулювати одним із наступних варіантів. Невеликий розмір заборгованості (50 – 200 грн) можна сплатити і отримати субсидію з моменту, коли вона була призупинена або не перепризначена.
Якщо ж заборгованість утворилася за певний значний період і становить близько 5 тис. грн, отримувачам субсидій складно сплатити відразу таку суму. В такому випадку громадяни мають звернутися до організацій-надавачів, щоб укласти договір реструктуризації і відповідно відтермінувати в часі сплату заборгованості, – зазначив Віталій Музиченко. І також наголосив, що якщо людина не погоджується із заборгованістю, яка виставляється, “необхідно здійснити заходи щодо її оскарження і відповідно на підставі, якщо вона буде оскаржена, можна перепризначати житлову субсидію”.
“Оскільки держава бере на себе зобов’язання щодо оформлення субсидій, то відповідно встановлює певні вимоги до отримувача субсидії, зокрема щодо погашення заборгованості. В середньому по Україні 80% субсидій перепризначені, документи опрацьовані”, – сказав Віталій Музиченко. Крім того, до 1 вересня українці можуть подати до соціальних органів заяву на відшкодування зекономлених субсидій. Однак це стосується лише помешкань, де встановлений опалювальний котел. Згідно з рішенням уряду, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія природного газу в еквіваленті вартості 100 куб. м. Максимальна сума коштів, які можна отримати за зекономлений обсяг газу, – близько 700 грн.
Особливих змін в програмі житлових субсидій, зокрема у принципах її надання, не відбулося. Збережений автоматичний принцип перепризначення субсидій для громадян, які отримували її раніше. Водночас, за інформацією вітчизняного Міністерства соціальної політики, змінений період, за який враховують доходи для призначення субсидій. Якщо раніше при розрахунку їх розміру брали до уваги доходи за минулий календарний рік, то з 1 травня 2017-го враховують за останні чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. При цьому передбачений контроль простроченої на понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
До 20 грудня 2017-го в Україні планують створити реєстр отримувачів житлових субсидій, пише Урядовий портал. Оскільки громадяни для призначення субсидії надають органам соціального захисту населення право опрацьовувати їхні персональні дані, а інформація про доходи має обмежений доступ, реєстр субсидіантів матиме закритий характер із обмеженим доступом та не прив’язуватиметься до жодної іншої системи – наприклад, митної служби чи поліції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4652 / 1.55MB / SQL:{query_count}