Про це інформує офіційний сайт Верховної Ради. Виключається необхідність використання печаток у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування і встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі (штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 – 1700 гривень).
Відповідно до закону, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатку, але її використання не є обов’язковим. Наявність або відсутність відбитка печатки підприємства на документі не створює юридичних наслідків. Документ також установлює, що виготовлення, продаж або придбання печаток здійснюється без отримання будь-яких документів дозвільного характеру. Щоби вважати дійсною копію документа, достатньо підпису уповноваженої особи суб’єкта господарювання або особистого підпису фізичної особи-підприємця. Орган не має вимагати права нотаріального посвідчення, якщо така норма не встановлена окремим законом.
Автори цієї законодавчої ініціативи зазначили в пояснювальній записці до документа, що три роки тому був запроваджений перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало багато плутанини. Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли ні, відповідно це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.
Не зважаючи на те, що ухвалення цього закону подається громадськості як прогресивний крок, експерти назвали таке нововведення в сучасних умовах в Україні передчасним, оскільки, на їхню думку, воно може призвести до зловживань недобросовісних осіб, зокрема, збільшити ризики протиправних дій щодо ефективного бізнесу з боку рейдерів.