Зміни до трудового законодавства: що варто знати

Податківці Личаківської ОДПІ вживають комплекс заходів для того, щоб детінізувати зарплату в „конвертах” на тих підприємствах, керівники яких ігнорують вимоги трудового законодавства та легалізувати господарську діяльність

Відтак у Личаківській адміністрації відбулось засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати. Головною темою зустрічі з представниками бізнесу було підвищення розміру мінімальної заробітної плати зокрема доведено до відома присутніх, що з початком нового 2017 р. з’явилися нові зміни в трудовому законодавстві України. Зокрема мова йшла  про Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 №1774-VII.В даному Законі докорінно змінено суть поняття “мінімальна заробітна плата”, яка викладена в новій редакції в Кодексі Законів про працю та Законі України “Про оплату праці” від 24.03.1995 р. №108/95-ВР. До прийняття цих змін мінімальна зарплата визначалась, як розмір зарплати за просту некваліфіковану працю, нижче якого не могла провадитись оплата, до якої не включались доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. У новій редакції цю норму виключено, – зауважив керівник податкової.
До мінімальної зарплати застосовується нове визначення – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Законом про Держбюджет 2017 (від 21.12.2016 р. №1801/VII) встановлено розмір мінімальної заробітної плати – 3200 грн. Також, новим є те, що внесено зміни щодо визначення системи оплати праці, на сьогодні це тарифна та інші системи, що складаються на основі оцінки складності кваліфікації працівника та виконуваних робіт. Фахівці фіскальної служби нагадали, що трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються з укладання трудового договору, який оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення податківців про прийняття працівника на роботу. Повідомлення подається власником підприємства або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Суб’єкт господарювання (юридична особи) повинен протягом місяця внести відповідні зміни у колективні договори щодо системи оплати праці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5157 / 1.54MB / SQL:{query_count}