В Україні з 12 червня замість ліквідованої у листопаді 2015-го Державтоінспекції офіційно розпочали роботу понад 20 екіпажів дорожньої патрульної поліції. Вони вже патрулюють траси Київ – Харків, Київ – Зборів, Луцьк – Ковель і Ягодин – Сарни. За інформацією заступника начальника департаменту української патрульної поліції Олексія Білошицького, дорожні поліцейські реагуватимуть не лише на правопорушення в сфері дорожнього руху, а й на повідомлення про правопорушення громадської безпеки в межах маршруту патрулювання.
Передбачається, що згодом один екіпаж патрульних працюватиме на 25 кілометрах доріг. Загалом під контроль поліцейських планують передати до 9 тисяч кілометрів автошляхів України. Наразі визначили вісім стаціонарних постів, що згодом стануть дорожніми станціями патрульної поліції і виконуватимуть не лише контрольну, а й сервісну функцію, інформує
Слово і Діло.
“Дорожня патрульна поліція – не окремий підрозділ. Це ті ж патрульні поліцейські, які несуть службу на вулицях міст. Тепер вони стежитимуть за порядком на трасах міжнародного і національного значення. Не можна порівнювати функції колишньої ДАІ та дорожньої патрульної поліції, адже це зовсім різні структури з різними принципами роботи”, – заспокоює водіїв Олексій Білошицький.
Поліцейські патрулюватимуть дороги на автомобілях марки Hyundai, які планують обладнати сучасними камерами виміру швидкості, що не є аналогом приладу фото- та відеофіксації. Такі пристрої даватимуть змогу зупиняти транспортний засіб і за результатами вимірювання на місці притягувати порушника до відповідальності. Крім цього, патрульні користуватимуться спеціальними жезлами-“льодяниками”.
Зі слів Білошицького, дорожні поліцейські не ховатимуться в кущах і зумисно не створюватимуть водіям незручних ситуацій, а перебуватимуть здебільшого в русі. Відповідно до чинного законодавства, дорожня поліція позбавлена можливості здійснення так званих “сліпих” перевірок, завдяки яким створювався ефект раптовості. Щоправда, в керівництві Нацполіції вважають: “сліпі” перевірки та пункти контролю тверезості ефективно використовують за кордоном, тому Україні необхідно створити законодавче підґрунтя для їх функціонування.
Водійські іспити по-новому
Наступного тижня у сервісних центрах МВС планують запровадити нові екзаменаційні білети з правил дорожнього руху, повідомив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. І зазначив, що в результаті всеукраїнського громадського обговорення цього питання отримані понад 110 тисяч різноманітних зауважень і пропозицій!
“До кінця 2017-го ми обов’язково запустимо відеофіксацію як теоретичної, так і практичної частин іспитів для отримання посвідчення водія. Будемо ліквідовувати корупційні компоненти, на які постійно скаржаться люди. Треба забувати навіть про теоретичну можливість отримати права, не маючи знань!” – наголосив він.
Досить гасати, як Шумахери!
Максимально допустиму швидкість руху в населених пунктах варто знизити з 60 до 50 кілометрів на годину, заявив цього тижня в.о. голови Укравтодору Славомір Новак на засіданні уряду. “Всі європейські країни згодні, що першочерговим ворогом пішоходів та водіїв на дорогах є швидкість. Через це доводиться збільшувати штрафи за перевищення швидкості й знижувати допустиму швидкість у містах”, – зазначив він.