НАТО як важіль упливу на Росію

Парламент планує розглянути найближчим часом законопроект на підтримку вступу України до Північноатлантичного Альянсу

фото: 112.ua
Парламентарі на пленарному засіданні цього тижня 260-ма голосами внесли до порядку денного сесії проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу)”. Спікер парламенту Андрій Парубій, який є одним з авторів цього документа, зазначив, що Верховна Рада може розглянути законопроект уже найближчим часом. Зокрема, депутати пропонують додати в Закон “Про основи національної безпеки” формулювання, що метою нашої держави є “набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”, інформує УНІАН.
Нагадаємо, ще в лютому 2017-го Президент Петро Порошенко заявив в інтерв’ю німецьким ЗМІ про можливість проведення в Україні референдуму про приєднання країни до НАТО. Однак він матиме лише консультативний характер. Навіть якщо українці проголосують за вступ до НАТО, це ще не гарантуватиме нам членства в Північноатлантичному Альянсі. Таким чином ми лише продемонструємо серйозність своїх намірів. У НАТО насамперед дивитимуться на те, як Україна виконує вимоги Альянсу. Українська армія, хоч і розпочала впровадження стандартів НАТО, все ще повністю на них не перейшла.
На думку політологів, найімовірніше курс на членство в НАТО потрібен українській владі для тиску на Росію. Два роки тому Порошенко заявив, що за найоптимістичнішими прогнозами Україна може вступити до НАТО через 5-6 років лише за умови припинення бойових дій на Донбасі та врегулювання статусу Криму. Нагадаємо, 1994-го українці приєдналися до програми військової співпраці “Партнерство заради миру”, а через три роки відкрилася місія України при НАТО. Цей процес розвалив Віктор Янукович одразу після приходу на пост Президента. Колишній диктатор-утікач ліквідував міжвідомчу комісію з питань підготовки до вступу в НАТО і національний центр із питань євроатлантичної інтеграції. Такі дії призвели до безперешкодного вторгнення російських військ у Крим і на Донбас.
Фахівці переконані: вступ у НАТО дасть українцям суттєві переваги, зокрема, знизить ризики війни на її території, зміцнить територіальну цілісність та гарантії безпеки, відповідно до яких напад на Україну означатиме напад на усіх членів Північноатлантичного Альянсу. Крім цього, членство в НАТО відкриє нові можливості для конкурентоспроможних оборонних виробництв і покращить перспективу вступу України до Євросоюзу. Наскільки все це є реальним, говорити рано, але такий стратегічний вектор, без сумніву, є корисним для нашої країни.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4898 / 1.54MB / SQL:{query_count}