Правда – ознака демократії

Україна піднялася на п’ять позицій у рейтингу свободи преси

Учора, 3 травня, світова спільнота відзначала Всесвітній день свободи преси. Цього року Україна піднялася в рейтингу свободи преси міжнародної організації “Репортери без кордонів” зі 107-го на 102-ге місце (серед 180 країни). Лідерами є Швеція та Норвегія.
У рейтингу зазначено, що з 2014-го року українська влада провела реформи, які забезпечили прозорість структури власності медіа та доступу до публічної інформації, однак вплив олігархів на вітчизняні медіа поки що залишається. Проблемами розвитку преси в нашій державі “Репортери без кордонів” називають те, що торік у процесі інформаційної війни з Росією Україна не змогла захистити власні ЗМІ від ворожих атак. Серед них організація називає вбивство журналіста Павла Шеремета, публікацію персональних даних журналістів, яких звинувачують у зраді, підпал приміщень телеканалу “Інтер”. До того ж окуповані території залишаються зонами беззаконня, де немає ані критичних журналістів, ані іноземних спостерігачів.
Зі слів виконавчого директора Інституту масової інформації Оксани Романюк, цей рейтинг насамперед відображає зменшення фізичних нападів на журналістів упродовж минулого року, збільшення кількості розслідувань порушень свободи слова, а також те, що в Україні тривають медійні реформи – зокрема, продовжується процес створення суспільного мовника. В той же час залишаються значні проблеми, пов’язані з розслідуванням злочинів проти журналістів (справа щодо вбивства Шеремета) та скоєні під час Майдану злочини проти медійників, повідомляла Українська правда.
У Всесвітній день свободи преси міністр інформаційної політики Юрій Стець закликав світову спільноту звернути увагу на незаконно утримуваних Росією українських журналістів Романа Сущенка та Миколу Семена. Урядовець також зазначив, що очолюване ним міністерство планує запровадити на законодавчому рівні обов’язкове страхування працівників ЗМІ з метою додаткових гарантій їхньої професійної діяльності. “Зважаючи на кричущі для сучасного світу випадки безкарності та турбуючись про безпеку журналістів, невдовзі ми ініціюємо зміни до законодавства в частині страхування. Це питання підніматимемо разом із Радою Європи, Національною спілкою журналістів України, медійниками та страховиками”, – зазначив Стець.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5298 / 1.54MB / SQL:{query_count}