Апеляційний суд Києва переніс на 12 травня засідання з приводу зміни запобіжного заходу колишньому нардепу від фракції “Народного фронту” Миколі Мартиненку, якого підозрюють у причетності до розтрати понад 17 мільйонів доларів державного підприємства з видобутку урану “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”. Таке рішення зумовлене тим, що матеріали кримінального провадження в цій справі ще не надійшли до суду.
Нагадаємо, минулого тижня детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали Миколу Мартиненка. Після цього Солом’янський районний суд Києва відпустив його на особисті поруки парламентарів від “Народного фронту” Миколи Княжицького, Андрія Тетерука, Павла Пинзеника, міністра молоді і спорту Ігоря Жданова, міністра освіти Лілії Гриневич, керівника Міністерства інфраструктури Володимира Омеляна.
Під час судового засідання вони зробили з екс-нардепа майже святого – він, нібито, й один із спонсорів Майдану, і затятий ворог Росії, і тікати нікуди не збирається, тому, з їх слів, його не варто ув’язнювати у СІЗО. Також декілька нардепів-“фронтовиків” поручилися за ще одного підозрюваного у справі “Схід ГЗК” – першого заступника голови правління “Нафтогаз Україна”, колишнього керівника наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому.
Однак Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржила рішення слідчого судді, попросивши взамін утримання колишнього народного обранця під вартою впродовж 60 днів із альтернативою внесення 300 мільйонів гривень застави.
Зі слів керівника САП Назара Холодницького, з юридичного погляду, обраний суддями запобіжний захід не відповідає ані тяжкості вчиненого злочину, ані заявленим у клопотанні ризикам, а максимальний розмір штрафу в разі невиконання обов’язків підозрюваним складає 80 тисяч гривень, що жодним чином не загрожує поручителям. До того ж САП звертатиметься до суду з клопотанням про арешт усього майна підозрюваного на час слідства.
Загалом детективи НАБУ в цьому кримінальному провадженні повідомили про підозру п’ятьом особам – двом організаторам, двом їхнім соратникам і одному виконавцю злочинної схеми. За інформацією керівника Антикорупційного бюро Артема Ситника, крім Мартиненка та Переломи, в цій кримінальній історії фігурують також генеральний директор “Схід ГЗК” Олександр Сорокін, заступник директора держконцерну “Ядерне паливо” Володимир Богданець, які наразі перебувають за кордоном. Ім’я ще одного фігуранта справи поки що не називають.