Порошенко: “Гроші Януковича підуть на оборонку та соціальний захист вояків АТО”

Януковичу – “мінус”, держбюджету – “плюс” 40 млрд

Кінець травня виявився сумним для “друзів” Віктора Януковича. Вони втратили півтора мільярда доларів. Це трохи менше, аніж цьогорічний бюджет Збройних сил України. Гроші, рішенням суду, були арештовані на сотнях рахунків і вже перераховані до держбюджету. Після того, як фракції “Батьківщина” та “Опоблок” заблокували ухвалення закону “Про спецконфіскацію”, ця процедура була реалізована через суд.
Це унікальна та безпрецедентна спецоперація. Про неї знали одиниці. За місяць жоден не обмовився про існування рішення Краматорського районного суду Донеччини, котра раніше була вотчиною Януковича. Деталі операції обговорювалися лише на закритих нарадах у Президента Петра Порошенка за участі Генпрокурора Юрія Луценка та секретаря РНБО Олександра Турчинова. Ризик був надто великий. Якби адвокати оточення Януковича дізналися про судове рішення, то подали б апеляцію і затягнули процес повернення вкрадених у народу коштів.
Формально, гроші, облігації та інші активи належали досі невідомому мільярдеру Аркадію Кашкіну. Це така ж підставна особа, як і Сергій Курченко, на котру перераховувалися вкрадені у народу кошти за часів Віктора Януковича. Таємний мільярдер дав свідчення і отримав вирок.

Куди підуть “гроші Януковича”?

Конфісковані у екс-диктатора Віктора Януковича кошти підуть на розвиток Збройних сил України, Нацполіції і Нацгвардії, СБУ та Держприкордонслужби. Про це, під час передачі коштів військового радіозв’язку від Пентагону українській армії, заявив Президент Петро Порошенко. Глава держави не приховував радості. “Я звернувся до уряду і парламенту, щоб були внесені зміни до бюджету, і в першу чергу ці кошти були спрямовані на відновлення боєздатності українських військ”, – сказав він.
Ключовий пункт – це будівництво підприємства з виробництва боєприпасів, замість втраченого Луганського патронного заводу. Концепція будівництва ще раніше була схвалена урядом, а в “Укроборонпромі” навіть місце знайшли – на Львівщині. Будівництво займе півтора року й коштуватиме в середньому 100-150 мільйонів доларів. А це нові робочі місця та надходження до місцевого бюджету.
Як бачимо, із 1,5 млрд доларів ще й залишаться кошти, щоб закупити необхідні для армії новітні засоби радіоелектронної боротьби, контрбатарейні радари, сучасні дрони та збудувати службове житло для військових і створити реабілітаційний центр для воїнів АТО. Принаймні,  це плани Президента Петра Порошенка.
Варто зазначити, що куди витрачати ці мільярди вирішувати уряду та Верховній Раді. Втім, глава держави особливо попередив урядовців та депутатів: “Наголошую, ці кошти не мають бути проїдені. Це мають бути інвестиції у майбутнє України. Думаю, що наші шановні парламентарі мене почують”.

Що це дає?

1,5 конфіскованих мільярдів доларів це величезна сума. Тим не менше, це приблизно лише 4% від вкраденого. Генпрокурор Юрій Луценко уже заявив, що Україна звернеться до Латвії з проханням про повернення 50 млн євро з рахунків чиновників часів Януковича. Це ті кошти, які чомусь забув попросити повернути, коли був на посаді заступника Генпрокурора, нинішній палкий “борець із корупцією” Віталій Касько.
“Пам’ятайте, 50 млн, які Латвія списала у свій бюджет – це останній транш, який не встигли завести з Латвії до Києва для викупу облігацій державної позики. Вони застрягли в Латвії після революції. За нашими українськими документами було заарештовано, але через тривалі процедури міжнародної допомоги, латиші не дочекалися конкретного рішення українського суду й списали ці 50 млн собі в бюджет. Звертаю вашу увагу, що в рішенні Краматорського суду (про конфіскацію 1,5 млрд доларів із рахунків чиновників часів Януковича, – ред.) згадано ці кошти. Таким чином, ми маємо тепер можливість у рамках міжнародної конвенції звернутися до латвійської держави з проханням повністю або частково повернути ці кошти в український державний бюджет”, – сказав Луценко.
Повернення 1,5 мільярдів вкрадених коштів було б неможливим без політичної волі Президента Петра Порошенка та Генпрокурора Юрія Луценка. Ще місяць тому в це ніхто не міг повірити.
Крім того, конфіскація грошей оточення президента-втікача повністю руйнує міф, що представники колишньої влади поділилися з новою владою. Мовляв, відкупилися. Не відкупилися. І, схоже, що це лише початок. Тепер варто уважно спостерігати, хто найбільш активно критикуватиме владу за те, що вона повернула вкрадені Януковичем і “Ко” мільярди народних грошей.
Олег Руденко
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0268 / 1.57MB / SQL:{query_count}