Студенти просять допомоги

Міністерство освіти тим часом готується підпорядкувати собі всі виші

Міністерство освіти тим часом готується підпорядкувати собі всі виші

students.jpg 

40% студентів-контрактників в Україні не мають грошей, аби заплатити за навчання. З ініціативою внести зміни до Закону "Про вищу освіту", які б передбачали відтермінування оплати за навчання для студентів, до Верховної Ради України звернулася Всеукраїнська студентська рада.

Сьогодні в Україні близько 1млн 700 тисяч студентів навчаються у вишах на контрак­т­ній основі. Як стверджує за­ступник голови секретаріату Все­української студентської ради Валерій Демченко, через кризу 40% з них не в змозі платити за навчання. І якщо держава не втрутиться, то ризикує залишитися без тисяч дипломованих фахівців, зазначили представники ради.

На їхню думку, запровадження відстрочки оплати дасть можливість продовжити навчання без будь-яких додаткових фінансових витрат для держави.

Експерт із освітніх питань Андрій Соколов вважає таку ініціативу доречною і своєчасною. При цьому він зазначив, що було б доцільніше звернутися не до ВР, а в Кабінет Мі­ністрів, який би своїм підзаконним нормативним актом прописав специфіку та умови відстрочки. Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Соколов наголосив, що це відіб'ється на зарплаті викладачів, але водночас змусить виші переглянути структуру витрат. Оскільки є випадки, коли гроші платників витрачають на прийоми делегацій, поїздки за кордон тощо. Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки має намір відмовитися від державного замовлення на підготовку кадрів за спеціальностями, які не є про­фільними для вищих навчальних закладів, у 2009 році. Чи дослухаються до прохань спудеїв депутати та профільне мініс­терство, наразі невідомо.

Сьогодні Міносвіти зайняте планами з реорганізації вищої школи і планує підпорядкувати собі всі навчальні заклади в Україні. Підпорядкованість університетів державної форми власності 26 різним мініс­терствам і відомствам є додатковою проблемою, яка ілюструє незграбність вищої освіти, - кажуть у МОН.

"Обґрунтовувати доціль­ність передачі вищих навчальних за­кладів у підпорядкування Міністерству освіти і науки ми більше не будемо - вона очевидна. Ми вже розробили "дорожню карту", яка передбачає проведення поетапної передачі впродовж 2010 - 2011 ро­ків, з конкретними датами, ви­щих навчальних закладів у підпорядкування МОН", - заявив міністр освіти й науки Іван Вакарчук.

Для порівняння: в Європі, зокрема в Італії, на 60 міль­йо­нів населення припадає 65 університетів, у Франції на 63 мільйони - 41, в Іспанії на 45 мільйонів - 60, у Великій Британії  на майже 61 мільйон - 142.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5382 / 1.54MB / SQL:{query_count}