Після щорічного перегляду обмежувальних заходів Європейський Союз скасував санкції проти колишнього нардепа “Партії регіонів” Юрія Іванющенка (на фото), більш відомого як Юра Єнакієвський. У березні 2014-го разом із поплічниками з банди Януковича він потрапив у санкційні списки європейців, проте українська Генпрокуратура не змогла довести злочини екс-“регіонала”, який під час Революції Гідності фінансував “тітушок”. Нещодавно Верховний Суд України закрив усі справи проти скандального чиновника, але не через відсутність складу злочину, а через відсутність будь-яких слідчих дій впродовж останніх трьох років!
Єдині два кримінальні провадження проти Юри Єнакієвського були порушені за заявами Центру протидії корупції (ЦПК). Зокрема, у справі незаконного збагачення йому оголосили підозру. З цього моменту слідство забуксувало. Обвинувальний акт так і не було підготовлено, тому адвокати звернулися до суду з вимогою закрити провадження.
Зі слів начальника департаменту спецрозслідувань ГПУ Юрія Горбатюка, торік арештовано 1,8 мільйона швейцарських франків, 30 мільйонів доларів у Латвії, в Монако – 575 тисяч доларів активів союзника президента-втікача. За даними ЦПК, за кордоном правоохоронці сумарно арештували на рахунках компаній Іванющенка значно більше – близько 200 мільйонів доларів. Активісти Центру протидії корупції вважають: після зняття санкцій можливість повернення цих коштів в український бюджет назавжди втрачена.
Загалом бездіяльність українських правоохоронних структур вартуватиме нашій країні 5,4 мільярда доларів. “Сьогодні всю відповідальність за закриття справи намагаються перекласти на Верховний Суд, який буде повністю переобраний в найближчі кілька місяців, – зазначив глава парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв. – За жодного з генеральних прокурорів, призначених Порошенком, Іванющенка не було притягнуто до відповідальності, тож тепер один із найближчих соратників Януковича замість того, щоб сидіти за ґратами, витрачатиме вкрадені в українців гроші на елітних курортах”. Тим часом Верховний Суд звинувачує Генпрокуратуру в бездіяльності і зриві термінів, визначених для розслідування проваджень по екс-нардепу.
Загалом за останні три роки санкційний список ЄС щодо українських посадовців скоротився з 22-ох до 15-ти осіб. Численні провали ГПУ підтверджують необхідність серйозної реформи цього відомства, переконують активісти і вимагають від Президента України Петра Порошенка покарати винних у знятті європейських персональних обмежувальних заходів.