Про це заявила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, інформує
Українська правда.
“Проблема є дуже актуальною. У нас зараз у парламенті зареєстровано 22 законопроекти, пов’язані саме з врегулюванням цієї проблеми, тому я вважаю, що до розгляду зараз має долучитися уряд, ми маємо залучити митну службу, органи внутрішніх справ і розв’язувати цю проблему тільки комплексно”, – сказала вона.
Ніна Южаніна також додала, що “кількість таких автомобілів кожного дня збільшується”. “Активісти стверджують, що таких автомобілів більше мільйона, натомість митна служба говорить, що їх десь біля 50 тисяч. Але хочеться знати правдиву цифру. Хочу, щоб автори всіх законопроектів напрацювали між собою спільну думку. Важливо, щоб будь-який законопроект пройшов обговорення у парламенті”, – зауважила Ніна Южаніна.
Нагадаємо, що 24 січня перед будівлею Кабінету Міністрів зібралося близько 100 представників організації “АвтоЄвроСила”, які вимагали ухвалення законопроекту №5567, який, зокрема, передбачає запровадження “умовного часткового звільнення від оподаткування” ввезених з-за кордону авто.
Власне через нюанси українського законодавства щодня на прикордонних пунктах пропуску утворюються величезні черги. Автомобілі, які купуються в Україні, оподатковуються, а від того і формується їхня ціна. Водночас машина, завезена на митну територію України, обходиться його власнику лише за її первісною ціною за кордоном. Остання, як правило, в кілька разів нижча. Стару іномарку у Польщі можна придбати за 2-3 тисячі євро, в Україні ж вона коштуватиме десь 6-8 тисяч. Крім того, куплене за кордоном авто не їздило розбитими українськими дорогами, не заправлялось, скажемо лагідно, “якісним” українським пальним і не ремонтувалось “кваліфікованими” українськими майстрами. Погодьтеся, стимулів кататися на іноземних номерах не бракує.
Інша справа, що власникам автомобілів з реєстрацією країн ЄС (в основному, їздять на польських номерах, але трапляються й “естонці”, “словаки”, “чехи”, “литовці” та “італійці”) доводиться кожних 5 або 10 днів перетинати кордон. Такі терміни є максимальними для транзиту транспортного засобу територією України. Різниця зумовлена вже суто українськими бюрократичними вивертами. Якщо ти в’їхав в Україну через прикордонний перехід однієї регіональної митниці, а виїхав через зону відповідальності іншої – маєш 10 днів. Якщо тобі ближче кататися через якусь одну митницю – мусиш бувати за кордоном кожних п’ять діб.