Гройсман обіцяє моніторити виплату зарплат

І закликає працівників повідомляти про порушення працедавців

фото: kmu.gov.ua
Прем’єр Володимир Гройсман на засіданні уряду 11 січня вчергове наголосив, що рішення про  підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень з початку цього року було продуманим. Він заявив, що у тих, хто критикує таке рішення немає “ні стида, ні совісті”. І що тепер почнеться жорсткіша боротьба проти зарплат “у конвертах”.
Для того, щоб контро­лювати ситуацію, прем’єр анонсував створення спеціальних робочих груп у регіонах, які моніторитимуть нарахування та виплату зарплат. “Найближчим часом ми створимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де, на якому підприємстві не виплачується заробітна плата або занижується або приховується.  І ми будемо дуже чітко реагувати, тому що в областях і містах буде створено спеціальні робочі групи, які за перший період часу будуть  відслідковувати і допомагати відновлювати справедливість на місцях. Щотижнево я прошу і мене інформувати по конкретних цифрах, і я буду інформувати країну, що, де, як відбувається з виплатою зарплат”, – заявив, зокрема, Гройсман, повідомляє Українська правда.
В уряді нагадали, що додатково виділили 40 мільярдів гривень для підвищення мінімальних зарплат працівникам бюджетної сфери. Віце-прем’єр Павло Розенко закликав українців повідомляти про порушення, які стосуються оплати праці на гарячу лінію за номером 1545. 
Гройсман заявив, що його нині цікавить насамперед приватний сектор, тож він сподівається, що працівники приватних компаній також повідомлятимуть про порушення їхніх працедавців.
Щодо можливих штрафів працедавцям, то Розенко назвав це крайнім заходом, а поки він сподівається на діалог. Але треба нагадати, що з 1 січня набули чинності законодавчі зміни, відповідно до яких у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати “у конверті”) підприємців можуть оштрафувати на 320 тисяч гривень. За несвоєчасну виплату зарплат передбачений штраф до 9600 гривень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5159 / 1.54MB / SQL:{query_count}