Мінус ще один банк

НБУ визнав неплатоспроможним комерційний “Платинум Банк”

фото: uk.wikipedia.org
Відповідне рішення держрегулятор ухвалив 10 січня через недостатню капіталізацію банку. ПАТ “Платинум Банк” подало до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку. 
Впродовж 2016 року керівництво та власники істотної участі банку вживали заходи для виконання вимог iз докапіталізації. Зокрема, шляхом погашення кредитів позичальників – пов’язаних осіб, надання безповоротної фінансової допомоги від акціонера, збільшення обсягу забезпечення за кредитами. Однак станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу. Враховуючи вищенаведене, Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення ПАТ “Платинум Банк” до категорії неплатоспроможних”, – зазначено у повідомленні НБУ.
Клієнтами нині вже неплатоспроможного банку є близько 200 тисяч осіб. “Національний банк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників ПАТ “Платинум Банк” отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд грн”, – також йдеться у повідомленні НБУ.
Зараз фізичним особам “Платинум Банк” винен майже 6 млрд гривень, а юридичним – 709 млн грн. “Платинум Банк” (раніше Міжнародний іпотечний банк) був створений у 2005-oму. За даними регулятора, станом на 1 жовтня 2016-го “Платинум Банк” займав 22-е місце по розмірах активів (7,277 млрд грн) серед сотні діючих банків в Україні. Та про проблеми в цій фінустанові було відомо давно. У 2015-oму з’являлись повідомлення про те, що банк відмовлявся віддавати вклади своїм клієнтам, як фізичним, так і юридичним особам. 
Чого тільки варта історія із відмовою своєчасно повернути депозит у розмірі 250 млн грн мобільному оператору “МТС Україна”, після чого почалась судова тяганина. Та навіть на такому тлі банк продовжував агресивно залучати депозити, заманюючи вкладників найвищими на ринку депозитними ставками – для громадян 27% річних у гривні. А в НБУ довго не реагували на проблеми цього комерційного банку. Це можна пояснити тим, що свого часу (у 2014-2015 рр.) головою “Платинум Банку” була Катерина Рожкова, яка нині займає посаду заступника голови НБУ.  
Але варто і нагадати, що в червні минулого року регулятор визнав структуру власності “Платинум Банку” непрозорою. А в згаданому повідомленні від 10 січня 2017-го йдеться про те, що власниками істотної участі у ПАТ “Платинум Банк”  є бізнесмени Борис Кауфман та Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з огляду на здійснення значного впливу на управління та діяльність банку.
Процедура виведення “Платинум Банку” з ринку вже розпочалась. У Фонді гарантування вкладів фізосіб ухвалили рішення про запровадження у фінустанові тимчасової адміністрації, яка працюватиме там з 11 січня до 10 лютого. 
Тож “чистка” української банківської системи триває. За останні два з половиною роки було ліквідовано понад 80 банків, які, як запевняють в НБУ, здебільшого займались “чорними” фінансовими схемами. Екс-заступник голови НБУ Владислав Рашкован на своїй сторінці у Facebook прогнозує, що до кінця 2017-го з ринку зникнуть ще до двох десятків банків. “Кількість банків під кінець року буде не більше 75-80 замість 95 нині. Частина невеликих банків буде закрита через недокапіталізацію, частина заморожених банків самоліквідується, решта об’єднаються – максимум 5-6 угод по злиттю банків у другій половині року. Це якщо домовляться власники. Частка найбільших 20 банків збільшиться до 92-93% всіх активів, частка другої групи локальних банків зменшиться до 2-2,5%. Частка іноземних і державних банків (з урахуванням націоналізованого “Привату”) буде і далі зростати (до 82-85%), а локальних і російських – знижуватися. Нових іноземних банків не буде, але угоди купівлі активів банків триватимуть (в основному в рамках стратегії виходу російських банків)”, – зазначає Рашкован.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4458 / 1.56MB / SQL:{query_count}