На початку січня представники Генштабу ЗСУ заявили про можливість призову громадян віком до 43 років, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів і раніше не служили. Це одразу викликало жваві обговорення у суспільстві, почались розмови про те, що це буде нова мобілізація. Тим часом у Генштабі вже дали зрозуміти серйозність таких намірів, але водночас і те, що кінцеве рішення поки не ухвалене.
Начальник управління кадрового забезпечення офіцерським складом, заступник начальника головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Марк Андрусяк на брифінгу 11 січня пояснив, що все залежатиме від того, скільки офіцерів, які свого часу уклали фактично безстрокові контракти на особливий період, а зараз відповідно до закону про вдосконалення порядку проходження військової служби отримали право їх розривати, скористаються цим правом на звільнення. Про це повідомляє
Ліга.net.
Тож якщо виникне додаткова потреба в кадрах, то випускників війкових кафедр таки призиватимуть. Тих, чий вік менше 43 років, які мають вищу освіту, ступінь не нижче бакалавра та офіцерське звання. Вони повинні будуть пройти спеціальні курси підготовки строком до трьох місяців залежно від спеціальності і Міноборони буде готове до їх проведення від лютого цього року. Така служба триватиме впродовж півтора роки. За такими призовниками зберігатиметься робоче місце і зарплата, але також у Генштабі сподіваються, що частина з них зрештою залишаться в армії на контракті.
За словами Андрусяка, офіцерів запасу, які будуть проходити службу за призовом, залучатимуть до АТО тільки якщо це буде їхнім добровільним рішенням. Потрібно буде подавати рапорт.
Насамкінець зазначимо, що на початку січня начальник прес-служби Генштабу Владислав Селезньов заявляв про плани призвати цього року на військову службу близько чотирьох тисяч офіцерів запасу.