Чи “замовкне” зброя?

Задля врегулювання ситуації на сході України ОБСЄ планує розширити власну діяльність на всій території Донбасу

Чесні, вільні вибори в окремих районах Донеччини та Луганщини можна провести лише за умови остаточного припинення вогню, виведення російських військових і повернення нашій державі контролю над кордоном, зазначив голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), федеральний міністр європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії, що з початку 2017 року головує в ОБСЄ, Себастьян Курц під час робочої поїздки на лінію зіткнення в Донецькій області для ознайомлення зі станом виконання мінських домовленостей, соціально-економічною ситуацією на окупованих територіях, зумовленою російською військовою агресією.
З його слів, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ розширюватиме зону власного контролю, який має стати цілодобовим, зокрема, до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, щоб завадити незаконному потоку російських регулярних військ, найманців, зброї і боєприпасів. Україна неодноразово вимагала запровадження такої місії, на що навіть погоджувався Кремль, але в останній момент змінював свою думку.
“Чи це буде спостережна, але озброєна місія, чи місія по роз’єднанню ворогуючих сторін із мандатом на зразок тих, що мають миротворчі місії ООН, – побачимо. Функції такої місії остаточно можна буде зрозуміти, коли Рада ОБСЄ затвердить її мандат, який визначить сили та засоби, і від яких країн вони можуть бути задіяні. Скоріше за все, це буде копія місій ООН, коли мова йде про спостереження (цю функцію виконують практично всі місії), розведення ворогуючих сторін на певну відстань і розміщення між ними маршрутів патрулювання, блокпостів, чи щось подібне. Але навіть якщо цій місії вдасться зробити єдине — розвести сторони на відстань, яка не дозволить їм відкривати вогонь, — це вже буде вагомим досягненням”, — вважає військовий експерт, колишній заступник міністра оборони України Леонід Поляков, пише УНІАН.
На його думку, механізм розведення сторін по лінії розмежування визначатиметься переговорами. Очевидно, водночас будуть визначені санкції проти тих, хто відмовлятиметься виконувати домовленості. Діяльність місії буде успішною лише в разі згоди Кремля на її розгортання, вважає експерт. Павло Клімкін наголошує: найголовнішим досягненням співпраці України й Організації з безпеки та співробітництва в Європі має бути гарантування хоча б мінімальних умов безпеки, а також повернення заручників. Однак лише зусиль ОБСЄ для цього недостатньо. “Тут необхідні зусилля й там, де ухвалюють рішення — у Москві, Києві та в містах інших країн”, — зазначив Себастьян Курц.
Розмови іноземних дипломатів щодо врегулювання воєнного конфлікту в нашій країні тривають уже не перший рік, проте ситуація на Донбасі досі неврегульована. Проти українців на окупованих територіях воює сорокатисячне російське військове угрупування, серед них п’ять тисяч — регулярні війська Росії, інформує Міністерство оборони України. За повідомленнями прес-центру АТО, в перші дні нового року бойовики продовжують вести вогонь із різнокаліберних мінометів, гранатометів і стрілецької зброї по наших позиціях у всіх напрямках. За останні три доби Міноборони зафіксувало в зоні АТО кілька десятків випадків порушення режиму тиші…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4650 / 1.55MB / SQL:{query_count}