З нового року набуває чинності нова модель пенсійного забезпечення

З 1 січня 2017-го в Україні запроваджують накопичувальну систему виплати пенсій, яка стосується неде­ржавного пенсійного забезпечення

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, кожен українець віком до 35 років відраховуватиме частину своєї зарплати на забезпечення майбутньої старості. Відраховані гроші зберігатимуться на індивідуальному рахунку, скористатися яким можна буде лише після виходу на пенсію.
Впродовж п’яти років відсоток відрахувань поступово зростатиме з 2% до 7%. Відрахування на теперішню пенсійну систему, які надходять з єдиного соціального внеску (ЄСВ), будуть збережені. Наразі ЄСВ становить 22% загального фонду заробітної плати. Таким чином, при одночасному збереженні старої і впровадженні нової пенсійної системи деяким категоріям громадян доведеться платити більше: від 22%+2% до 22%+7% податків упродовж найближчих кількох років. Накопичувальна система державна і обов’язкова. За несвоєчасну виплату страхових внесків до неї навіть передбачені штрафні санкції.
Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що мінус накопичувальної системи виплати пенсій в тому, що вона дасть результат не раніше, ніж за пару десятків років, а вирішувати проблему з пенсіями потрібно вже зараз. Перші пенсії з накопичувальних внесків українці почнуть отримувати лише через двадцять п’ять років. Півстоліття держава буде змушена компенсувати витрати перехідного періоду Пенсійному фонду України.
До того ж Пенсійний фонд технічно не готовий до адміністрування накопичувальної пенсійної системи, адже в місцевих управліннях Фонду є проблеми з комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням. Окрім цього, в Україні досі немає єдиного електронного реєстру пенсіонерів. Якщо уряд клопотатиме про залучення донорської допомоги, технічні проблеми можна вирішити. В протилежному випадку ситуація ускладниться ще більше.
Однозначними плюсами накопичувальної системи є можливість отримати з системи гроші як одразу, так і частинами за договором; заповідати накопичені кошти спадкоємцям; накопичити на надбавку до основної пенсії за віком.
Нагадаємо: з 1 грудня 2016-го розмір мінімальної пенсії виріс до 1247 грн, упродовж наступного року він збільшиться до 1400 грн, зазначає віце-прем’єр Павло Розенко. Зі слів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, пенсійна реформа уряду передбачає збільшення розміру пенсій на 10% і скорочення дефіциту Пенсійного фонду України. Він також додав, що урядовці мають намір боротися з нелегальним працевлаштуванням, оскільки воно призводить до збіднення пенсіонерів. “Наш головний виклик у пенсійній системі — це зменшення дефіциту Пенсійного фонду. Слабка державна політика щодо пенсійного забезпечення призвела до того, що обсяг його дефіциту складає 150 мільярдів гривень”, — зазначив глава уряду, інформує Урядовий портал.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5362 / 1.54MB / SQL:{query_count}