Новий порядок виплат сім’ям полонених

Кабмін затвердив порядок виплати грошового забезпечення сім’ям військових, які потрапили в полон, а також інтернованих у нейтральних державах чи зниклих безвісти

Документ передбачає, що виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовців членам їхніх сімей за заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).
Вони зобов’язані впродовж 15 днів розглянути подані документи та прийняти рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявник у письмовій формі. В рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються підстави для такої відмови. Кошти перераховуватимуть до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців, за якими зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру. Видатки здійснюватимуть у межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у держбюджеті для утримання відповідних державних органів.
Грошове забезпечення не виплачуватимуть членам сімей військових, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертирували. Виплату здійснюють дружині (чоловікові) військовослужбовця у разі її (його) відсутності – повнолітнім дітям, які проживають разом із нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновителям неповнолітніх дітей (інвалідів із дитинства незалежно від віку), особам, яких утримує боєць, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовець не перебуває у шлюбі і не має дітей. У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають на неї право.
Як уже писала “Пошта”, за інформацією Служби безпеки України, наразі в полоні сепаратистів перебуває 108 українців, 495 вважаються зниклими безвісти. З них третина – військові та співробітники правоохоронних органів. 
Зі слів представника України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної мінської групи нардепа Ірини Геращенко, обмінювати полонених важко, адже терористи щоразу ставлять українській стороні інші умови. 
До слова, міністр закордонних справ Німеччини, голова Організації з безпеки і співпраці в Європі Франк-Вальтер Штайнмайєр у інтерв’ю іноземним ЗМІ повідомив, що передбачений мінськими домовленостями обмін полоненими між сторонами конфлікту на Донбасі, очевидно, відбудеться до Різдва.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4820 / 1.54MB / SQL:{query_count}