Зустріч у рамках тристоронніх консультацій між Європейським парламентом, Європейською pадою та Єврокомісією щодо затвердження механізму призупинення безвізового режиму, від якого залежить подальше ухвалення рішень щодо скасування віз для України, у вівторок, 29 листопада, не дала результату, інформує УНІАН. Європейські чиновники не можуть дійти згоди, на кого поширюватиметься призупинення “безвізу” на першому етапі.
Зокрема, європарламентарі пропонують зупиняти безвізовий режим у разі форс-мажорних обставин для окремих категорій громадян. Натомість Франція та Німеччина – одразу для всіх жителів країни, яку Єврокомісія визнає проблемною. Повернутися до обговорення цього питання на рівні послів ЄС чиновники планують 7 грудня. Водночас лишається небезпека, що через політичні мотиви цей процес затягнеться на невизначений період.
Схвалення механізму призупинення “безвізу”, як і питання лібералізації візового режиму для нашої країни, Європарламент попередньо запланував на 18 січня наступного року. Якщо рішення буде позитивним і після цього схвалене Радою ЄС, українці зможуть скористатися безвізовими поїздками до Шенгенської зони вже з кінця лютого 2017-го, повідомляє
ВВС Україна.
Понад половина українців (57%) не вважають важливим запровадження безвізового режиму з ЄС. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного з 10 по 17 листопада цього року. Натомість 39% вважають його важливим. Дуже важливим запровадження “безвізу” є для 13% опитаних, швидше важливим – для 26%. 37% українців назвали це питання зовсім неважливим, 20% – швидше неважливим. 4% респондентів не визначилися з відповіддю.
Найбільш важливим скасування віз для поїздок Європою вважають жителі заходу України (68% ) та центру (37%). На сході 77%, на півдні 71% опитаних упевнені: запровадження “безвізу” з ЄС для нашої країни є неважливим. Згідно з даними опитування, дуже важливим запровадження безвізового режиму є для людей віком 18-29 років (60%), найменш важливим – для осіб віком 60 років і більше (80%).