Про це йдеться у повідомленні на
сайті Міністерства освіти і науки. “Це абсолютно новий – рейтинговий – підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме: кожен вищий навчальний заклад розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування”, – розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич,
Міністерство також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найуспішніших студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.
“Зараз у проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів”, – наголосила Лілія Гриневич.
Із 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% матимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%. При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж у минулому році. Кращі студенти взагалі отримуватимуть по 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Водночас мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів професійно-технічних навчальних закладів – 415 грн.