Боротьба з бездоріжжям

Парламент планує вдосконалити механізм фінансування вітчизняного дорожнього господарства шляхом створення Державного дорожнього фонду

фото: ukranews.com
Цього тижня українські парламентарі на пленарному засіданні затвердили два законопроекти, які передбачають створення у складі спеціального фонду державного бюджету дорожнього фонду. Зі слів міністра інфраструктури Володимира Омеляна, це забезпечить стабільний інструмент для відновлення автошляхів у країні. “Для підвищення рівня вітчизняної економіки, треба будувати дороги, тому передбачається, що цей фонд стане джерелом постійного добробуту України”, – заявив очільник міністерства.
Цього року держава виділила на дороги 31 мільярд гривень, з яких безпосередньо на ремонт спрямували 19,4 мільярда національної валюти. Уряд планує щонайменше вдвічі збільшити цю суму завдяки дорожньому фонду, куди надходитимуть гроші за проїзд платними автомобільними дорогами загального користування державного значення, платежі за передачу таких доріг у тимчасове користування, залучення бюджетних, кредитних та іноземних коштів, надходжень від акцизних податків на власну та імпортну нафтову продукцію. Ці надходження зараховуватимуться до спеціального фонду держбюджету: в 2018-ому році — 50%; 2019-ому — 75%, із 2020-го року — в повному обсязі. Вони будуть цільовими, тобто їх використовуватимуть виключно за призначенням.
Виокремлення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий фонд має забезпечити стабільне фінансування дорожнього господарства, яке наразі відбувається за залишковим принципом — після задоволення потреб інших сфер економіки. Відповідно планувати дорожні ремонти на кілька років уперед із таким підходом неможливо. Сьогодні в Україні є 170 тисяч кілометрів доріг, з яких лише 3% ремонтували в останнє десятиліття, повідомляють у Міністерстві інфраструктури. Зі слів колишнього очільника департаменту автотранспорту Романа Хміля, на ремонт усіх автошляхів нашій державі потрібно близько трильйона гривень.
Парламентарі внесли відповідні зміни до статей Бюджетного кодексу України, які передбачають виокремлення джерел фінансування вітчизняного дорожнього господарства в окремий Державний дорожній фонд (ДДФ). Передбачається, що з коштів ДДФ 60% спрямують на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, 35% — на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, 5% — на фінансування заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм. Окрім цього, акцизний податок із вироблених у нашій державі й увезених на митну територію України пального і транспортних засобів, ввізне мито на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них зараховуватимуться до спеціального фонду держбюджету-2018 у розмірі 50%, у 2019 році — 75%.
Верховна Рада ухвалила також закон про проведення децентралізації системи управління дорожнім господарством, що передбачає передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору) в управління місцевим органам влади. На їх утримання громадам дадуть фінансові ресурси, експлуатаційні потужності (облавтодори) і техніку. Відповідно до цієї ініціативи, за ремонт шляхів відповідатиме не Кабмін, як зараз, а обласні державні адміністрації, які самостійно визначатимуть, які ділянки перш за все потребують ремонту.
Громади зможуть утримувати дороги на основі договорів із підрядниками терміном до семи років, в яких будуть прописані принципи забезпечення експлуатаційного стану шляхів, а також залучати до перевірки технічного стану доріг та якості дорожніх робіт незалежних кваліфікованих інженерів-консультантів. Таким чином українці безпосередньо на місцях зможуть контро­лювати, куди йдуть гроші, передбачені на фінансування автомобільних шляхів. Прийняті законодавчі ініціативи набудуть чинності з 1 січня 2018 року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4548 / 1.56MB / SQL:{query_count}