Безвізові перипетії

Європейські чиновники зробили ще один крок назустріч лібералізації візового режиму з Україною, однак українці ще не скоро зможуть вільно подорожувати Шенгенською зоною

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про початок переговорів із Європарламентом та Єврокомісією щодо завершення процесу скасування візових вимог для українських громадян, яке в четвер, 17 листопада, підтримав комітет постійних представників країн-членів при Раді ЄС, передає Укрінформ. Раніше Президент України Петро Порошенко за результатами діалогу з впливовими європейськими політиками зазначив, що Україна успішно впровадила всі 144 реформи, схвалені спеціальною оціночною місією ЄС для спрощення візового режиму. Головною політичною умовою для завершення процесу скасування віз є ухвалення запобіжного механізму щодо призупинення безвізових режимів у разі виникнення форс-мажорних обставин, яке планують завершити найближчим часом.
Після цього для повноцінної візової лібералізації потрібно провести ще дві процедури  – голосування в Європарламенті, де в нас є переконлива більшість голосів, та схвалення питання Радою ЄС, можливо, навіть у письмовому режимі. Таким чином, усупереч сподіванням української влади отримати “безвіз” до саміту Україна-ЄС 24 листопада, європейські чиновники зробили лише черговий формальний крок до безвізових поїздок Шенгенською зоною без жодного натяку, коли вони можуть бути остаточно схвалені і запроваджені. За інформацією кореспондента Радіо Свобода Рікарда Йозвяка, механізм тимчасового зупинення безвізового режиму затвердять щонайшвидше в грудні, а скасування віз українцям варто очікувати в лютому-березні наступного року.
Цього тижня українські парламентарі ухвалили звернення, в якому закликали Європарламент і Раду Євросоюзу без подальших зволікань до кінця цього року ухвалити необхідні рішення про надання Україні безвізового режиму. На цьому також наголошує Петро Порошенко.
Директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортник у коментарі ГолосUA заявив: деяким країнам Євросоюзу невигідне запровадження “безвізу” для українців. Одні члени ЄС не можуть домовитися щодо схвалення дієвого механізму призупинення безвізових поїздок, інші висувають нашій державі додаткові вимоги, безпосередньо не пов’язані з Угодою про асоціацію з Україною. Експерт переконаний: це свідчить про неготовність європейських чиновників вирішити питання лібералізації візового режиму, оскільки вони бояться ризиків, які можуть виникнути після його затвердження.
“Українці не отримають остаточного рішення про безвізовий режим до 24 листопада, як передбачалося раніше. Очевидно, його не буде й до кінця цього року. Скасування віз для України значно пришвидшиться, як тільки Рада ЄС спільно з Європарламентом узгодять механізм щодо його призупинення. Рішення про початок міжінституційних переговорів – позитивна новина, але вона не гарантує автоматичного отримання безвізового режиму до кінця цієї осені. Це лише засвідчує, що ми пройшли ще один із етапів. Зараз важливо стежити за прийняттям механізму призупинення “безвізу” і розмовами європейських політиків про боротьбу з корупцією в нашій державі”, – сказала в ефірі “5 каналу” аналітик громадської організації “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.
Як би там не було, позитив у цьому питанні вже є, адже кроки на шляху до скасування віз із Європейським Союзом дозволили нашій державі швидко провести ряд антикорупційних реформ, які б в іншому випадку ще довго залишалися нереалізованими.

За день до рішення щодо пришвидшення скасування віз для українців у Брюсселі оприлюднили ще одну “безвізову ініціативу”. Європейська комісія презентувала нову систему інформації та авторизації подорожей (ETIAS), яка передбачає онлайн-реєстрацію та сплату за в’їзд до Шенгенської зони для негромадян ЄС, які мають право безвізового в’їзду. Згідно з новацією, кожен, хто подорожуватиме до Шенгену, має заповнити форму і вказати паспортні дані. Заявка буде чинною впродовж п’яти років для багаторазових подорожей. Візовий збір у розмірі 5 євро застосовуватиметься до заявників старше 18 років. Система ETIAS, яку планують запустити 2020 року, збиратиме інформацію про всіх, хто подорожує без віз до ЄС. Це має дозволити заздалегідь уникати нелегальної міграції та перевірок безпеки, інформує Європейська правда.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4379 / 1.57MB / SQL:{query_count}