Акцент на прозорість

Парламент прийняв за основу законопроект про впровадження е-квитка у громадському транспорті

Верховна Рада України 17 листопада ухвалила в першому читанні  законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті” (№4121), який відкриває шлях до впровадження електронного квитка в міському пасажирському транспорті. Підтримали документ у першому читанні 227 народних депутатів.
Зі слів співавтора законопроекту, народного депутата України Ігоря Васюника, парламент зробив крок до ухвалення вкрай важливого документа, який реально дозволить впровадити автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. 
“Цей закон не просто впроваджує е-квиток у громадському транспорті, це змусить систему громадських перевезень запрацювати ефективно та прозоро. Фактично це буде початок реформування сфери перевезень громадським транспортом, щоб ми нарешті дійшли до стандартів цивілізованих країн світу”, – наголосив Ігор Васюник.
Парламентар звертає увагу на те, що законопроект №4121 відчиняє двері місцевому самоврядуванню для самостійного впровадження та визначення порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду та встановлення обов’язковості е-квитків для пільговиків.
“Міста нарешті отримають змогу запровадити е-квиток. Це підвищить безпеку на дорозі, буде реальний облік пасажиропотоку, це дозволить вивести кошти з тіні, це шлях до зручного способу оплати проїзду – банківською карткою, через мобільний телефон тощо. Нарешті ми зупинимо таке ганебне явище, коли пенсіонерів водії маршруток виганяють з транспорту, не буде фальшивих пільгових проїзних. Це реальна реформа згідно з європейськими принципами, яка матиме вплив на економіку в масштабах всієї країни. Причому неважливо, комунальний це перевізник чи приватне підприємство. Можна буде оцінити реальних обіг коштів і відповідно – обґрунтованість тарифів на перевезення та можливості оновлення автопарку перевізника”, – переконаний Ігор Васюник.
Як каже парламентар, якщо взяти, до прикладу, місто Львів, то за підрахунками самих перевізників 40% коштів цієї галузі в місті Лева є в тіні.
“Відтак зможемо реально оцінити фінансовий стан приватних перевізників, те, чи аргументовані їх тарифи, у який термін можна вимагати оновлення автопарку замість тих “корит”, що сьогодні їздять містами. Так само ми зможемо оцінити реальний фінансовий стан комунальних перевіз­ників: чи аргументовано їм компенсували збитки з міського бюджету і чи дійсно вони збиткові. Зрештою, як приватні, так і комунальні підприємства зможуть складати реальні бізнес-плани розвитку. Для пасажирів ухвалення такого законопроекту означатиме одне – покращення надання якості послуг: починаючи від графіків руху транспорту, достатньої кількості одиниць техніки на маршрутах, стану самих автобусів чи електротранспорту і закінчуючи безпекою руху, комфортом”, – підсумовує Ігор Васюник.
Нагадаємо, що згаданий законопроект №4121 щодо е-квитка підтримали 15 міст та обласні державні адміністрації (зокрема Він­ниця, Київ, Харків, Львів, Тернопіль, Одеса, Чернігів, Кам’янець-Подільський, Краматорськ, Біла Церква).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5383 / 1.55MB / SQL:{query_count}