Фестиваль марнославства під назвою “перший етап е-декларування в Україні” мав би завершитись, принаймні так раніше думали наші парламентарі, абсолютно абсурдним кроком – дворазовим збільшенням зарплат нардепів вже із 1 листопада. Нагадаємо, що таке покращення для себе народні обранці протягнули, проголосувавши 20 жовтня за постанову про висновки та пропозиції до держбюджету-2017. Звичайні нардепи очікували на 36 250 грн тільки зарплати щомісяця, керівництво Ради, голови фракцій та комітетів – на ще більші суми.
Так, одразу після цього голосування нардепи наввипередки заявляли, що насправді не знали, що робили і підвищення своїх зарплат обов’язково скасують. А після завершення оприлюднення інформації про свої статки їм взагалі вже не було куди діватись: в суспільстві лише наростає шок від їхніх е-декларацій.
Наш парламент, начебто не маючи іншої роботи, вирішив ходити по колу. То підвищує собі зарплати, то скасовує. Просто комедія якась. У понеділок, 31 жовтня, стало відомо, що спікер Андрій Парубій таки підписав першу постанову, в якій і були пункти про підвищення. Але одразу пояснив, що зробив це тільки для того, аби зрештою внести зміни.
“Я не мав змоги внести навіть постанову про зміну цієї старої постанови, поки не підписав її. Тепер, коли вона підписана, я одразу ж зареєстрував нову постанову, якою пункти 3 і 4 про підняття заробітної плати депутатам просто виключаються. Лише коли я отримав підписи і згоду лідерів усіх, наголошую усіх, фракцій і груп, я сів підписав стару постанову й одразу ж зареєстрував нову, яка скасує підвищення зарплат”, – пояснював голова ВРУ журналістам, повідомляла Українська правда.
Наступного дня скандальні пункти своєї постанови нардепи таки скасували. 264 депутати проголосували за те, що їм поки вистачить і 13 тисяч середньомісячного окладу. Це без додаткових коштів на депутатську діяльність, помічників та проживання у столиці (для нардепів, які у Києві не мають власного житла).
“Ми дуже багато проговорювали це питання із нашими колегами із Європарламенту, прем’єр-міністрами і ми дійшли до спільного розуміння, що у всіх європейських державах питання регулювання заробітної плати визначається незалежним органом, який рекомендує формулу і систему зарплат для всього керівництва держави. Думаю, ми таким шляхом повинні і піти, створити таку комісію, бажано із європейських експертів, які дадуть можливість залучити європейський досвід”, – заявив спікер перед голосуванням за скасування підвищення зарплат народним обранцям.
Тепер залишається ще тільки, щоб ті нардепи, які раніше не були поміченими у бізнесовій діяльності, але задекларували мільйонні статки і по кілька квартир, пояснили, на які “зарплати” і від чого вони так розкішно живуть.