Про це повідомляє офіційний портал Верховної Ради. Згідно з цими законодавчими актами, має бути визначено виключний перелік критеріїв до учасників індустріальних парків, які мають право на застосування стимулюючих особливостей оподаткування: мінімальну кількість робочих місць, види діяльності, середню заробітну плату на підприємстві. Запропоновано встановити терміном на десять років особливості оподаткування податком на прибуток учасників індустріальних парків (перші п’ять років за нульовою ставкою, наступні п’ять років за ставкою вдвічі меншою за базову (сьогодні 9%).
Окрім цього, передбачена можливість розтермінування строком на п’ять років сум податку на додану вартість щодо операцій з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів резидентами індустріальних парків, якщо такі товари використовуються ними для облаштування таких індустріальних парків або для здійснення господарської діяльності в їх межах.
Передбачається, що органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати пільги та знижені ставки зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку за земельні ділянки та орендної плати за користування земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на якій створено індустріальний парк, для резидентів індустріальних парків. Таким чином держава хоче створити належні інструменти підтримки резидентів і розширити мережу індустріальних парків, що відповідають найкращому світовому досвіду.