Паспортизація українців по-новому

Пластикові ідентифікаційні картки з електронними чіпами видаватимуть одразу після досягнення 14-річного віку

У перший день жовтня набули чинності ухвалені парламентом у середині липня цього року зміни до деяких законів України щодо документів, які підтверджують українське громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, і спрямовані на лібералізацію ЄС візового режиму для нашої держави. Відповідно до цих змін, для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів необхідні відцифровані відбитки пальців рук.
Внутрішні біометричні паспорти тепер видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Оформлення першого паспорта, як і раніше, буде безкоштовним. Уперше його потрібно буде змінювати у 18 років, згодом – кожних 10 років. У Державній міграційній службі переконують, що біометричні паспорти неможливо підробити. Так звані ID-картки розміром 5 на 8 сантиметрів, окрім стандартних паспортних даних (ім’я, прізвище, стать), мають також унікальний номер документа. В картку вмонтовано електронний безконтактний носій (чип), який містить персональні та біометричні дані власника (відбитки пальців в обов’язковому порядку) і який неможливо змінити або скопіювати. На чипі буде інформація про місце проживання та ідентифікаційний код.
Для осіб, які досягли 18-річного віку, на чіп паспорта нанесуть електронний цифровий підпис, який в перспективі дозволить використовувати різноманітні електронні сервіси, в тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому. Пластикові паспорти, на відміну від традиційних “книжечок”, видаватимуть на основі Єдиного державного демографічного реєстру. Таким чином лише раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, адже надалі інформація про неї міститиметься в електронній базі даних.
Обов’язкової заміни, встановлення граничних термінів дії раніше виданих паспортів не передбачено. Нові документи більшості громадян “міграційники” планують видати впродовж найближчих чотирьох років. При зверненнях щодо втрати, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку громадянам оформлятимуть нові документи.
Згідно зі змінами, відтепер неможливо продовжити термін дії закордонного паспорта. В разі закінчення терміну його дії необхідно оформити новий паспортний документ. Якщо виникне необхідність термінового виїзду до України, генеральне консульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Закордонні паспорти, термін дії яких ще не вичерпався, залишатимуться дійсними впродовж часу, на який їх було продовжено.
Головний спеціаліст по зв’язках із громадськістю Головного управління державної міграційної служби в Львівській області Марта Комарницька зазначає, що ID-картки почали видавати ще в січні цього року українцям, які досягали 16-річного віку. Під час оформлення ID-картки для 14-річних необхідні присутність батьків, паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, довідка про місце проживання. Оформити внутрішній біометричний паспорт можна в підрозділі міграційної служби та Центрі надання адміністративних послуг за місцем реєстрації. Для цього необхідно заповнити відповідну анкету, фотографію роблять на місці. Адреси територіальних підрозділів міграційної служби Львівщини можна знайти на офіційному сайті Головного управління ДМС у Львівській області.
“Не всі територіальні підрозділи міграційної служби Львівщини мають технічні можливості для оформлення ID-карток, – каже Марта Комарницька. – Наразі цього не можна зробити в Турківському, Трускавецькому, Перемишлянському, Бориславському і Сколівському районах. Жителям цих районів поки що видаватимуть паспорти старого зразка. Передбачено, що найближчим часом усі територіальні підрозділи будуть оснащені необхідним обладнанням для видачі ID-карток. Головним мотивом запровадження нових паспортів є підвищення рівня безпеки українців. Вони не дають можливості закордонної поїздки, для цього треба закордонний паспорт. Ідентифікаційні картки успішно використовуються в країнах Євросоюзу. Вони захищені від підроблення, зносостійкі, зручні у використанні. Їх легко можна покласти в гаманець, а після створення електронних сервісів власники таких документів отримуватимуть суттєві переваги”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5494 / 1.56MB / SQL:{query_count}