Фініш переатестації: кому вказали на двері

Переатестацію в лавах Національної поліції не пройшли 5 257 співробітників

“Атестацію і новий відбір у Національну поліцію проходило 83 тисячі 939 співробітників, у тому числі тих, які з міліції перейшли в поліцію – 68 135 осіб. 5 257 осіб були звільнені з лав Національної поліції, тобто не пройшли атестацію”, – повідомила глава Нацполіції Хатія Деканоідзе. З її слів, з них не пройшли переатестацію 26% вищого керівного складу і близько 15% середнього.
Зі слів очільниці Національної поліції України, більшість поліцейських, які не пройшли переатестацію, але були відновлені на посаді судами, згодом звільнилися самостійно. “За ними пильна увага в частині корупції, в частині дотримання прав людини, в частині виконання роботи”, – каже Хатія Деканоідзе. Вона додала, що Нацполіція виграла судовий спір із профспілкою МВС, яка вимагала визнати атестацію незаконною. Глава відомства заявила, що до кінця цього року планується укомплектування патрульної поліції. Загалом у Києві, Одесі, Запоріжжі, Харкові та Львові буде набрано 1400 осіб. Окрім того, в Києві планується створення спеціального укріпленого патруля для підтримання громадського порядку.
У той же час за результатами перевірки було рекомендовано підвищити на посаді 4479 поліцейських, майже 4766 понизити. Зі слів очільника МВС  Арсена Авакова, поліція поки що неукомплектована. Не вистачає 18 875 поліцейських і 1497 держслужбовців. Сьогодні на службі фактично перебуває 109 628 осіб: 99 125 поліцейських і 10 503 службовців. Глава МВС обіцяє згодом оприлюднити, хто пройшов і хто не пройшов атестацію. Арсен Аваков також повідомив, що атестація спецпідрозділів поліції, які працюють у зоні АТО (добровольчі батальйони) проходить за особливим порядком. Її підсумки будуть оприлюднені після завершення процедур, пов’язаних із процесом ротації в зоні АТО.
Хатія Деканоідзе повідомила, що МВС планує внести низку змін у законодавстві, що регламентує роботу поліцейських. “Це будуть зміни, точніше уточнення в деяких законах України, в тому числі в Кодексі України про адміністративні порушення, в законі України про дорожній рух і в законі України про Нацполіцію. Ми хочемо уточнити норми, які не тільки будуть захищати поліцейських, а насамперед захищатимуть громадян України”, — наголосила очільниця Нацполіції.
Зокрема, в законі України про дорожній рух заплановано уточнити норму, коли поліцейський зупиняє транспортний засіб і попереджає водія, що не можна залишати салон. Водночас керівництво Національної поліції не буде забороняти відеозйомку роботи поліцейських. Планується замінити порядок пред’явлення на порядок передачі документів водія поліцейським. Окрім цього, передбачено збільшення відповідальності за втечу з місця ДТП, за образу поліцейського, уточнення міри проведення огляду водіїв на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніння без участі свідків, міру і право поліцейського на огляд транспортного засобу, його багажного відділення і салону.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4735 / 1.55MB / SQL:{query_count}