Аграрії не будуть миритися зі зростанням цін

Прямим результатом непродуманих і безвідповідальних рішень уряду, став курс на підвищення податків та “видоювання” ще працюючих підприємств

Замість того, щоб розвивати економіку і підтримувати вітчизняних виробників відбудеться зростання цін, нова хвиля інфляції та зубожіння населення.

Влада ставить українців перед вибором: сплатити “комуналку” або купити продуктів

“Минулої зими я, як могла налаштовувала газову колонку в квартирі, щоб не сильно влізти в борги за газ”, – розповідає шкільна вчителька на пенсії Олександра Петрівна. Опалення у відомчій п’ятиповерхівці, де вона проживає, “відрізали” ще в 90-их. Трохи пізніше фахівці МНС поставили всім мешканцям газові колонки. “Тоді ми так раділи, здавалося, що вже так намерзлися і тепер можна не хвилюватися про опалення, – продовжує вона, – однак в минулому році, як могла налаштовувала колонку на мінімум, а половину зими і зовсім тримала вимкненою, тому що на вулиці було “тепло”, а з працюючою колонкою вся пенсія повністю йшла на газ”. 
Однак в цього року синоптики не тішать прогнозами: “А якщо буде мороз, при нинішніх цінах на опалення, я влізу в борги і газ можуть відрізати, – міркує вона. – А економити вже немає на чому – і так з продуктів харчування можу дозволити собі найпростіше – два рази на місяць купую курку, раз на тиждень – молоко або кефір, картоплю, макарони. Раз на місяць можу купити пачку масла. Решта йде на ліки. Раніше гречку купувала, але подорожчала вона дуже”. А якщо ціни на продукти виростуть ще, то пенсіонерка боїться, що доведеться перейти на хліб і макарони.
Між тим, подальша політика уряду може призвести до подорожчання найпростіших, так званих соціальних продуктів: хліба, молока, кефіру, масла. 
Запроваджуючи нові податки для аграрної галузі, влада провокує подорожчання продуктів харчування. Щоб  захистити інтереси кожного українця, Аграрна партія України вже 4 жовтня цього року почне Всеукраїнський попереджувальний страйк.

Аграрії – за гідне життя для простих українців

 “У демократичних країнах, коли діалог із владою не приносить результату, єдиним ефективним інструментом досягнення кращих умов праці і ведення бізнесу є страйк. Ми з вами вже не раз спостерігали, як працівники різних галузей економіки, страйкуючи, змушували владу прислухатися до себе”, – розповідає заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук. 
Цього року учасники акції протесту не тільки планують перекривати автомобільні траси, але й прийти на мітинг під стіни Верховної Ради. Аграрії кажуть, що виходять на акцію не за власні інтереси. За допомогою Всеукраїнського страйку, вони прагнуть захистити права кожного українця, незалежно від того, в якій галузі він працює і в якій місцевості проживає – в селі, селищі міського типу або у великому місті-мільйоннику.
 “Це страйк за український народ, українську націю. Ми хочемо годувати наших людей, ми хочемо продавати не сировину, а готову продукцію. І в тій ситуації, в якій ми опинилися, іншого вибору, окрім як вийти на вулиці, у нас немає”, – так лідер Аграрної партії Віталій Скоцик пояснює причини і завдання Всеукраїнського страйку, запланованого на 4 жовтня 2016 року.

Помилкова політика влади руйнує український АПК

Почалося все з рішення скасувати пільговий режим відшкодування ПДВ для аграріїв. Якщо раніше виробники сільгосппродукції мали можливість залишати в своєму розпорядженні обігові кошти, то з 1 січня 2016 року більшість галузей АПК втратили цю можливість. Раніше замість ПДВ сільгоспвиробники сплачували фіксований сільськогосподарський податок за ставкою 0, 45% від вартості землі. Але, після того, як Кабмін Арсенія Яценюка ініціював зміни до Податкового кодексу, влада змінила систему оподаткування для аграріїв. З початку поточного року виробники зерна і технічних культур, зокрема, олійних культур і цукрових буряків, повинні віддати бюджету 85% від суми ПДВ і лише 15% від суми ПДВ українські аграрії можуть використовувати в своїх цілях. А в ситуації, коли держава не надавала АПК жодної прямої бюджетної підтримки, спеціальний режим відшкодування ПДВ був єдиною підмогою для українських аграріїв.
Тепер українські аграрії рахують свої втрати від згубної фіскальної політики держави. В результаті маніпуляцій чиновників з ПДВ, за підсумками 2015 року український АПК втратив близько 20 мільярдів гривень, а за підсумками цього року очікуються втрати на рівні 40 мільярдів. “Бачення уряду щодо податкової системи призведе до того, що вже в наступному році з української економіки буде вимита колосальна сума – 150 мільярдів гривень”, – такі цифри озвучує Віталій Скоцик, підкресливши, що мова йде про чверть державного бюджету України.
“Внаслідок прорахунків в економічній політиці зростає дефіцит бюджету. І влада замість зміни своєї тактики починає нещадно “доїти” аграрну галузь. Податкове навантаження на один гектар землі в обробці за останні два роки зросло в 41 раз!” Про це заявив Віталій Скоцик під час круглого столу “Оподаткування аграрного сектора. Чи потрібні аграріям податкові пільги”, який відбувся 14 вересня в агентстві УНІАН. За його словами, через надмірний податковий тиск “стрибнула вгору” і собівартість продукції. “Так чому ми дивуємося, що в магазинах зростають ціни на продукти?”, – зазначив Віталій Скоцик.

Ситуація в агросекторі стосується всіх українців

У ситуації, що склалася в Україні, інтереси агросектору стосуються всіх українців. Можна сказати, всієї України в цілому. Адже саме АПК забезпечує до 41% ВВП, і стан справ в галузі напряму впливає на рівень життя пенсіонерів, медиків, вчителів, військових, інженерів та інших категорій українців.
Тому негативні наслідки тиску на АПК вже сьогодні відчувають всі українці. “Це стосується кожного українця, який щодня змушений вирішувати, на чому б зекономити. “Раціон будинків неминуче відіб’ється на здоров’ї нації і особливо молодих поколінь. Тому 4 жовтня аграрії виходять на Всеукраїнський страйк. Йдеться про майбутнє країни і кожного українця, який живе в місті і селі”, – так Віталій Скоцик пояснив цілі, які Аграрна партія ставить перед Всеукраїнською акцією протесту.
За його словами, помилкова політика уряду щодо АПК вже зараз привела до того, що українці недоїдають. Так, рівень споживання м’яса в нашій країні сьогодні становить 64% від рекомендованого Міністерством охорони здоров’я, молока – 55%, риби – 43%. “Це прямий наслідок податкового тиску на вітчизняного виробника”, – пояснює Віталій Скоцик.
Зовсім незрозуміло, як в таких умовах виживатимуть найбільш знедолені – пенсіонери та інваліди. З огляду на зростання безробіття, не менш гострі проблеми очікують і тих працездатних українців, у кого сьогодні немає навіть мінімальної соціальної підтримки від держави. До того ж, є ризик масової втрати робочих місць – адже велика кількість підприємств стануть просто нерентабельними. Вже сьогодні тваринництво і птахівництво втратили більше 40 тисяч робочих місць. Безробіття, в свою чергу, провокуватиме подальше падіння заробітних плат. Все це змушує сотні тисяч українців залишати рідні землі та їхати за кордон у пошуках кращої долі. Тільки за останні два роки українці збідніли в 2,5 рази, і найгірше, що падіння продовжує стрімко зростати. “Стримувати інфляцію за рахунок скорочення споживання і бідності людей — це шлях до Африки, а не до Європи, про яку в нас люблять говорити”, – так оцінює ситуацію лідер Аграрної партії.
Соціальні наслідки такої політики негативно впливають на добробут мільйонів простих українців. У своєму виступі Віталій Скоцик підкреслив – наслідки політики “податкового пресингу” стосуються не тільки аграріїв. Адже, якщо з 1 січня наступного року пільговий режим відшкодування ПДВ повністю перестане діяти, як запланували в Міністерстві фінансів, то ціни ще зростуть. Адже аграрії будуть змушені їх підняти, щоб не збанкрутувати. “Якщо ситуацію з податками не змінити, подальше підвищення цін буде ще більш болючим для громадян. Зросте вартість більшості соціальних продуктів. Так, молоко вже незабаром подорожчає на 6-8 гривень за літр, пачка масла вагою 200 грамів – на 10-15 гривень. Вартість хліба зросте на 2-4 гривні за буханець. На 30-40 гривень подорожчає кілограм свинини і яловичини”, – так Віталій Скоцик оцінив наслідки нинішньої політики уряду і Верховної Ради.
Якщо держава не змінить свою грабіжницьку фіскальну політику щодо українського АПК, ціни на продукти харчування вже найближчим часом зростуть ще на 50%. Це означає, що переважна більшість громадян будуть витрачати більше 80% своїх заробітків тільки на їжу. 
Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик звертає увагу на складну ситуацію. “Ми з командою два роки їздимо Україною, провели понад 150 форумів по всій державі. Я бачив багато зневіри і комплексу меншовартості в людях, які живуть у різних регіонах. А тепер взагалі – розпач, коли люди не можуть купити найнеобхідніше”, – так характеризує ситуацію Віталій Скоцик. 
За словами голови Аграрної партії України, вітчизняні аграрії не будуть миритися з такою політикою Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Адже, якщо підприємства надалі банкрутуватимуть через нерентабельність та високі податки, люди просто почнуть емігрувати з України. Отже, виходячи на Всеукраїнський страйк, аграрії відстоюють інтереси кожного працюючого українця, його право на працю та гідне життя.
Сергій Кривонос
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5048 / 1.63MB / SQL:{query_count}