“У поданих із проектом бюджету законах не передбачено скасування виплат одиноким матерям. Але, вважаю, що має бути дискусія в суспільстві щодо цієї серйозної проблеми. Мусимо шукати інші методи і можливості підтримки одиноких матерів. У нас є відповідні пропозиції і ми готові їх винести на суд громадськості”, – каже урядовець.
З його слів, в Україні система виплат одиноким матерям призвела до того, що їх кількість за 15 років зросла в 22 рази, інформує
УНІАН. “Виник інститут, який і в інших країнах присутній, але таких масштабів як у нас, в інших країнах немає. Це інститут цивільного шлюбу. Ти хто? Я цивільний чоловік. Тобто, він ніби є, як той ховрашок, але насправді його немає”, – каже міністр.
Перший крок у реформуванні цієї сфери, з його слів, був зроблений з початку цього року, коли розмір виплати прив’язали до доходу матері. Тобто, чим більше заробляє одинока мати, тим менший розмір виплати їй призначають, або взагалі не виплачують.
Середній розмір державної допомоги одиноким матерям на виховання дітей станом на 1 липня 2016 р. становив 1 257,1 грн. На 1 липня цю допомогу отримували 335 139 осіб. Тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання яких невідоме, отримували 33 689 осіб.