Новації в схемі надання субсидій

Відтепер право на субсидію мають і громадяни без прописки

фото: gvk.org.ua
В Україні набули чинності запропоновані урядом зміни в порядку призначення та надання субсидій. Відтепер для надання субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з фізичних осіб.
Згідно з постановою Кабміну, якщо середньомісячний дохід одного з повнолітніх членів сім’ї за минулий рік нижчий прожиткового мінімуму, при нарахуванні субсидії буде враховуватися дохід у розмірі мінімальної зарплати. Ця ж норма стосується студентів, які не працюють і не отримують стипендію. Якщо дохід менший за прожитковий мінімум, але громадянин отримував пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду дитини до досягнення нею трирічного віку або інший вид допомоги, до розрахунку субсидії включають фактичні розміри отриманих такими особами доходів, інформує сайт уряду. Змінено порядок розрахунку доходів для обліку субсидії тим, що протягом року відбували строкову службу. Середньомісячний дохід у такому разі зараховують на рівні половини розміру прожиткового мінімуму. Субсидія для безробітних українців буде нараховуватися з урахуванням доходу в розмірі двох прожиткових мінімумів.
Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.
До сукупного доходу не враховуються: сплачені особою аліменти, доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності. 
Згідно зі змінами, відтепер не враховуватимуть вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, про­тезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.
Якщо на час звернення по призначення субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, окрім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. Кожен, хто не згідний з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, може повідомити про це структурний підрозділ із питань соціального захисту та подати відповідні підтверджувальні документи для проведення перерахунку субсидії в межах строку призначення.
Відповідно до нових змін, сім’ям, у оселях яких приписалися нові жителі, скасовуватимуть автоматичний перерахунок субсидій. Аби отримувати цю пільгу й далі, такі родини повинні впродовж місяця зареєструвати нових мешканців і звернутися по оформлення субсидії повторно. 
“Суттєвих змін у системі житлових субсидій не відбулося. Норма, відповідно до якої громадяни зобов’язані інформувати органи соціального захисту населення про зміни в складі сім’ї, діє в Україні з лютого 2015 року”, – написав на своїй сторінці у Facebook міністр соціальної політики України Андрій Рева.
Після уточнення інформації розмір житлової субсидії перераховується. 
“У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб залежно від соціального статусу та доходів людини, яка прописалася, субсидія на сім’ю може бути збільшена або зменшена. Тому що відповідно до формули розрахунку субсидії розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім’ї: що більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід, то меншою є компенсація держави за комунальні послуги”, – наголосив очільник Мінсоцполітики.
Уряд надав право на отримання житлових субсидій громадянам, які не мають офіційної реєстрації місця проживання. Для цього українці без прописки повинні звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла в довільній формі, який є офіційним підтвердженням права на субсидію.
“Громадянам, які не змогли оформити субсидію через відсутність прописки в помешканні, але які в ньому проживають і сплачують рахунки за тепло, газ, світло і воду, держава забезпечила можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла”, – пояснив Андрій Рева.
Зі слів міністра, рішенням уряду не встановлено чітких вимог до оформлення документа. Договір оренди житла не потрібно завіряти нотаріально – достатньо лише підписів власника житла і орендаря.
Нагадаємо, що в середині вересня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що наступним кроком у системі субсидіювання буде поступовий перехід на принцип адресного нарахування субсидій (монетизація) насамперед за рахунок зекономленої суми житлової субсидії, яку перераховуватимуть споживачам у вигляді грошової компенсації. Тобто сім’ям, які використовуватимуть менше газу, гарячої води, аніж передбачено нормами споживання, гроші, що залишаться від субсидій, видаватимуть готівкою. Зі слів глави уряду, за опалювальний сезон ця сума може сягнути 10 тисяч гривень, інформує “Слово і Діло”.
Василь Гельбич, начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА:
– Основний механізм нарахування залишився практично незмінним. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу, а субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – з річного доходу осіб за попередній календарний рік. Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Наразі отримувачі субсидій покривають у середньому 12% нарахувань, з початком нового опалювального сезону доведеться платити 15%. На Львівщині нині близько 377 тисяч отримувачів житлових субсидій. Це другий показник в Україні після Дніпропетровщини. Для призначення субсидії потрібно подати структурному підрозділові з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарям – за місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії; декларацію про доходи і витрати; договір оренди житла (для орендарів). У разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, та неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру. Рішення про надання субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для її призначення, і повідомляється заявникові структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. Субсидії не призначають у тому випадку, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім’ї впродовж року перед зверненням по призначення житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири чи будинку, автомобіля на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5093 / 1.62MB / SQL:{query_count}