Нідерланди хочуть сказати нам “ні”

Нідерландський уряд нині яскраво демонструє, як європейці готові підтримувати Україну

фото: neweurope.eu
Після майже півроку від проведення там консультативного референдуму із негативними результатами для нашої країни тамтешня влада так і не придумала, що робити із ратифікацією Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною.
“Думаю, що у кінцевому підсумку ми не ратифікуємо Угоду”, – заявив цього тижня нідерландським депутатам прем’єр Марк Рютте, повідомляє “Німецька хвиля” із посиланням на The Financial Times.
Рютте також висловив думку, що решта 27 країн-членів ЄС мають щось вирішити без них. 27 європейських країн вже давно ратифікували Угоду. Та й нідерландський парламент проголосував за ратифікацію Угоди ще влітку минулого року, але процес надалі зупинився саме через підготовку до референдуму. 6 квітня цього року 61 % із тих, хто прийшов на цей референдум проголосували проти ратифікації, а прийшло лише 38 % виборців (потрібно було мінімум 30% явки). Тобто є позиція не більшості нідерландців, а тільки більшості із тих, хто прийшов голосувати. Тим не менш, незважаючи на це і на консультативний характер референдуму, в нідерландському уряді неодноразово заявляли, що не можуть не зважати на результати цього голосування. В цій країні наростають євроскептичні настрої, а наступного року там мають відбутись парламентські вибори. 
Насправді і політична, й економічна частина Угоди вже діють на тимчасовій основі. Але як буде далі? Відомо, що в Нідерландах хотіли дещо змінити текст Угоди (вписати, що Угода не веде до членства України в ЄС), та решта країн виступають проти цього, бо потрібно буде заново починати процес ратифікації по всьому ЄС (та й у тексті угоди і так немає згадки про членство України в ЄС).
Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вже висловила обурення щодо останніх заяв Рютте і заявила, що Нідерланди повинні завершити ратифікацію, принаймні із зазначенням своєї “особливої позиції”, що окремі норми Угоди не застосовуватимуться в цій країні.
В Адміністрації Президента тим часом заявили, що консультації між Україною, Нідерландами та представниками європейських інституцій тривають. І не потрібно робити трагедії із ситуації, що склалась.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5045 / 1.54MB / SQL:{query_count}