Луценко починає і …

Генпрокурор анонсував зняття недоторканності з нардепа від “Опоблоку” Миколи Скорика і взявся за члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського

фото: Reuters
Наші правоохоронці постійно скаржаться на те, що нардепи чи судді, проти яких вони ведуть розслідування, користуються недоторканністю і втікають закордон. Але і самі силовики працюють, м’яко кажучи, дивно. Найсвіжіший приклад: Генпрокурор Юрій Луценко 22 вересня на брифінгу в прокуратурі одеської області заявив, що наступного тижня має намір внести подання про скасування недоторканності із нардепа від фракції “Опозиційний блок” Миколи Скорика. Фактично, Луценко попередив Скорика. А той вже має час, щоб вирішити, втікати йому чи ні, хоч сам нардеп поки у ЗМІ запевняє, що залишиться в Україні та готовий захищатись. 
В чому суть звинувачень? Луценко повідомив, що йдеться про розслідування побиття проукраїнських активістів та журналістів під стінами Одеської ОДА 19 лютого 2014-го “тітушками” з кийками. Міліціонери тоді просто спостерігали за цим. А головою Одеської облдержадміністрації в той час був саме Микола Скорик. За словами Генпрокурора, по цій справі також вже підписана підозра колишньому заступнику голови Одеської ОДА, а нині депутату тамтешньої міськради Олександру Орлову. 
Щодо власне Скорика, то йому можуть також інкримінувати сепаратиську діяльність. “Справа Скорика не може обмежитися лише епізодом побиття демонстрантів. Я особисто думаю, що слідство дуже глибоко вивчатиме його роль в організації сепаратизму в цьому, і не тільки в цьому регіоні. Це означає продовження нашої справи проти Єфремова... Це кілька складових одного злочинного ланцюга.
Тут тільки нагадаємо, що кульмінацією протистояння між проукраїнськими активістами Революції Гідності та представниками Антимайдану в Одесі стали масові сутички вже 2 травня 2014-го і пожежа в тамтешньому Будинку профспілок, в якому забарикадувались антимайданівці. Загалом того дня загинуло 48 осіб, ще близько трьох сотень отримали поранення.
А ще до цього, під час сепаратиських шабашів, проросійські мітингарі 1 березня 2014-го захоплювали приміщення Одеської облради. І нардеп від БПП Олексій Гончаренко стверджує, що Скорик допомагав у цьому захоплені. Гончаренко нагадує, що вже не раз просив правоохоронців перевірити Скорика. Також про те, що Скорик відігравав роль в проекті “Новороссия”, який Кремль намагався у 2014-ому втілювати і на Одещині, говорить нині і радник міністра МВС Зорян Шкіряк.

Микола Скорик
фото: skoryk.info
А от сам представник “Опоблоку” всі звинувачення, звичайно ж, відкидає. “Я народився і прожив в Україні, працював на різних, в тому числі і державних, посадах. Ніколи не вчиняв жодних незаконних дій. Є патріотом власної держави. Нікуди не збираюся втікати”, – каже нині Скорик, повідомляє Еспресо.TV.
У ЗМІ він також розповідає, що готовий до зняття недоторканності, але дії Генпрокурора Луценка називає “піаром”. Депутат разом із своєю політсилою традиційно заявляють про політичні репресії проти опозиції.
Тут тільки нагадаємо, що Генпрокурор Луценко раніше вже давав зрозуміти, що мандатів можуть позбутися ще як мінімум два нардепа від “Опоблоку” Вадим Новинський та Михайло Добкін. “Пошта” вже писала про справи, у яких вони фігурують (“церковні справи” Новинського і справа про розкрадання харківської землі, за якою начебто стоять Добкін та нинішній мер Харкова Кернес) поки тільки як свідки, але їхній статус може змінитись на підозрюваних.
Та от тільки після всіх цих заяв, обіцянок та анонсів потрібно подивитись, якими будуть успіхи Генпрокуратури. І чи не завершиться весь нинішній галас лише появою нових політиків-втікачів. 

ГПУ показує, що працює

А поки із поданнями на зняття недоторканності з низки нардепів ще треба почекати, Генпрокуратура цього тижня взялась за члена Вищої ради юстиції (ВРЮ) Павла Гречківського. Юрій Луценко вже назвав Гречківського “ще однією великою рибою”. 
“Департамент справ у сфері економіки ГПУ разом з Департаментом “К” СБУ викрили одного з членів Вищої pади юстиції у вимаганні 500 тисяч доларів за незаконний вплив на судове рішення. Затримано посередника – арбітражного керуючого Мін’юсту, який у змові з членом ВРЮ отримав 150 тис. дол. Підозрюваний член ВРЮ викликаний в ГПУ”, – писав Луценко на своїй сторінці у Facebook.
Але і тут справжніх результатів ще треба почекати. Прокурори вручили Гречківському підозру, але Печерський суд відмовився взяти його під арешт. І навіть замість 13 млн гривень застави, яку вимагали прокурори, суд вирішив, що застава має становити близько 3,9 млн гривень. Сам Гречківський заявив журналістам, що така сума для нього є “більш підйомною”…

Павло Гречківський
фото: radiosvoboda.org
Але він також відкидає усі звинувачення, каже що не тікатиме, і що доказів проти нього немає. А до того ж і у ВРЮ не побачили достатніх для них доказів, тож Гречківського навіть не відсторонили від посади. Він тільки пішов у відпустку на час розслідування.
Цікаво, що Гречківського затримували працівники департаменту ГПУ із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. Того самого, у  якого у ЗМІ ще називають департаментом “Кононенка-Грановського” (начебто через вплив на департамент цих нардепів від БПП). А тепер у ЗМІ також повідомляють, що Гречківський був наближеним до нардепа Олександра Грановського. Справа темна. Але сам Грановський заявив, що навіть ніколи не бачив Гречківського, тому їх пов’язувати не потрібно.
А щодо згаданого департаменту, то треба також нагадати, що в ньому працює скандальний прокурор Дмитро Сус, який вів справу проти екс-заступника Генпрокурора Віталія Каська, і який  не так давно став головним фігурантом скандалу між Генпрокуратурою та Національним антикорупційним бюро. Суса разом із ще двома прокурорами від роботи поки відсторонили, але загалом  Юрій Луценко не збирається розформовувати скандальний департамент. 

А НАБУ ловить прокурорів

Тим часом цього тижня в НАБУ повідомили, що затримали співробітника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки за підозрою у заволодінні талонами на пальне при обшуку. Як повідомляє Українська правда із посиланням на свої джерела, цього прокурора звати Олексій Алфімов. Затриманому готувалось повідомлення про підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу.
“До НАБУ звернулась одна з сільських рад Черкаської області з заявою про незаконне заволодіння старшим слідчим в особливо важливих справах економічного департаменту ГПУ талонами на пальне на кілька сотень літрів. За заявою потерпілої сторони, слідчі ГПУ заволоділи талонами під час обшуку. Обшук ті проводили в ході розслідування за фактами одержання неправомірної вигоди головою сільради – її підозрюють в отриманні хабара в розмірі майже 5 млн грн. Є підтвердження того, що поцуплені талони використовував як сам слідчий, так і його дружина – для заправки особистих автомобілів”, – зазначено на сторінці НАБУ у Facebook.
Замість 13 млн грн застави, яку вимагали прокурори, суд вирішив, що застава має становити близько 3,9 млн грн. Сам Гречківський заявив, що така сума для нього є “більш підйомною”…
В антикорупційному бюро тепер заявляють про зловживання прокурором службовим становищем, за що йому мало б загрожувати позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, а також про те, що представники ГПУ взагалі не повинні були самі проводити обшуки у сільраді, бо викриття хабарів – це підслідність НАБУ. “Не вчинивши цього, вони порушили ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України. Чим це загрожує? Тим, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді недопустимими. Відтак, навіть піймані на гарячому корупціонери зможуть уникнути покарання”, – наголошують у НАБУ.
Тож протистояння за повноваження між старими і новими правоохоронними органами тривають. А щодо реакції ГПУ на затримання свого працівника, то вона була дуже цікавою та іронічною. Її оприлюднила прес-секретар Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.
“Генеральна прокуратура України дякує детективам Національного антикорупційного бюро за їх безкомпромісну боротьбу по очищенню рядів Генпрокуратури від недоброчесних прокурорів”, – написала Сарган.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4840 / 1.62MB / SQL:{query_count}