Після того, як профільний комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ 5 вересня заслухав доповідь із рекомендацією надати України безвізовий режим, двоє членів Європарламенту вже зареєстрували свої правки із пропозиціями Україні відмовити. Про це повідомляє УНІАН.
Але одразу треба зазначити, що насправді такий поворот нікого не здивував, голоси проти були очікуваними. Нині йдеться про політиків націоналістичного спрямування: Беатрис фон Шторх (Німеччина, група Європа свободи та прямої демократії) та Удо Фойгт (не входить до жодної групи, член Націонал-демократичної партії Німеччини). Такі політики, окрім того, що вони є євроскептиками, традиційно користуються неофіційною підтримкою Кремля.
Нині важливо тільки те, чи зможуть правки від цих євродепутатів набрати необхідну кількість голосів. Поки виглядає, що ні. До прикладу, у подібній ситуації щодо Грузії комітет європарламенту вже відхилив правки Шторх.
Тим часом цього тижня європарламентар з Угорщини, який входить до Групи прогресивного альянсу соціалістів і демократів та є заступником голови комітету Європейського парламенту Україна-ЄС, Тібор Шаний в інтерв’ю Deutsche Welle сказав, що більшість його депутатів повинна підтримати Україну.
Позиція більшості в Європарламенті полягає в тому, що ми хочемо повного й безумовного безвізового режиму для України
“У ЄС не стомилися від України і не розчарувалися в ній. Навіть якщо ви чуєте критику на свою адресу, це критика дружня, радше порада. Насправді ми захоплюємося Україною… Проблема в тому, що деякі сили вимагають схвалити американський тип безвізового режиму, який передбачає, зокрема, попередню реєстрацію громадян, які збираються здійснити поїздку на територію країн ЄС. Але позиція більшості в Європарламенті полягає в тому, що ми хочемо повного й безумовного безвізового режиму для України. Бо якщо Україна виконала всі передумови й всі зобов’язання для отримання безвізового режиму, то більше про жодні додаткові умови не може бути й мови”, – заявив Шаний.
Він також запевнив, що безвізовий режим для України повинен запрацювати до кінця цього року, найпізніше – на початку наступного.
Зазначимо, що 26 вересня комітет Європарламенту із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ голосуватиме щодо внесення України до переліку країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим. 29 вересня питання “безвізу” для нашої країни розгляне комітет у закордонних справах і після цього слово буде вже за всім Європарламентом. Є ймовірність, що це голосування відбудеться 3-6 жовтня. А вже 11 жовтня остаточно рішення може затвердити Радa з питань юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу. Принаймні на такі терміни сподіваються представники української влади.