Хто скільки заробляє?

Найвищі зарплати в Україні отримують “айтішники”, а на ринку праці найбільше вакансій у сферах продажу та комунікацій

Найгострішою соціальною проблемою в Україні є значний розрив між високою вартістю життя і низькою оплатою праці. Економічна ситуація в нашій державі доволі складна. На тлі воєнних дій і незмінної політичної кризи матеріальне питання одне з найболючіших. За даними Державної служби статистики, середня заробітна плата в Україні сягає 5 тисяч гривень, що є найменшим показником у Європі. 40% працюючих українців офіційно отримують мінімальну зарплату – 1450 гривень, решту грошей їм “доплачують” у конвертах. У цьому переконаний міністр соціальної політики України Андрій Рева, пише газета “Сегодня”.

Найвищі зарплати – у східних регіонах

У західних областях України через відсутність великих промислових підприємств залишається найнижчий рівень заробітних плат. Натомість у східних регіонах у сфері бізнесу накопичилося найбільше боргів перед працівниками. Чоловіки в середньому заробляють 5379 гривень, жінки – 3966 гривень. Згідно з даними Держстату за перше півріччя цього року, найнижча середня заробітна плата в Тернопільській області – 3440 гривень, найвища в Києві – 7995 гривень. Львівщина за рівнем середньомісячної заробітної плати перебуває на сьомому місці серед показників усіх регіонів України (4245 гривень), окрім окупованих територій Донбасу та Криму. Попереду Київ, Київська, Одеська, Миколаївська, Запорізька та Донецька області. У Львові середньомісячна зарплата за цей період становила 4718 гривень.
За останній рік найкращу динаміку зростання оплати праці у промисловій галузі зафіксовано в компаніях, які займаються виробництвом комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, – на 56,2%. “У приватному секторі зарплати ростуть швидше, ніж у бюджетному. Ринок змушує роботодавців піднімати рівень заробітних плат з метою утримання цінних кадрів. Щоправда, як показує практика, останнім часом популярною стає ротація кадрів замість покращення умов роботи”, – говорить експерт із підбору персоналу Олександр Білоус, інформує “Сегодня”.
За інформацією експертів, останніми місяцями зарплату в Україні підвищили чиновникам і правоохоронцями, натомість освітяни і медики мають мінімальні оклади. Підвищення заробітних плат працівникам сфери освіти й охорони здоров’я є пріоритетом для української влади на наступний рік. Про це 13 вересня на засіданні Ради національної безпеки і оборони заявив Президент України Петро Порошенко, інформує прес-служба глави держави. 
За даними офіційної статистики, сьогодні в нашій державі найвищий середній рівень доходу в працівників сфери інформаційних технологій – 25 – 100 тисяч гривень щомісяця, стільки ж отримують програмісти та інтернет-маркетологи. Чимало заробляють представники авіації (від 22 тисяч гривень, залежно від авіакомпанії), фармацевти (11-12 тисяч гривень), фінансисти, страховики (близько 10 тисяч гривень), ріелтори (близько 9 тисяч гривень).
Програмні розробники з великим досвідом можуть розраховувати на зарплату у 100 тисяч гривень, однак від них додатково вимагається бездоганне знання англійської мови і гарантії того, що вони в будь-який момент зможуть вирушити в закордонне відрядження на невизначений термін, повідомляє канал “24”. Фінансовому директору і дизайнеру у сфері інформаційних технологій з досвідом пропонують близько 60 тисяч гривень. Високі зарплати отримують працівники виробничих компаній, які збувають свою продукцію на експортних ринках. До них, зокрема, належать компанії сфери інформаційних технологій.

Лідери українського ринку праці

За інформацією директора рекрутингового агентства “Аффініті” Олени Яковлєвої, сьогодні в Україні найбільш затребуваними є професії, які не потребують надто високої кваліфікації, повідомляє Gazeta.ua. “Малий бізнес оживився. Частіше шукають персонал у ресторан, кафе, перукарню, магазин. На ринку персоналу низької кваліфікації рівень відповідальності нижчий, ніж у середній ланці, тож плинність кадрів висока. Знайти хорошу швачку, продавця чи водія важко. Роботодавці часто запитують операторів call-центрів, менеджерів фінансових послуг. Кухарям готові платити 350-400 гривень за зміну. Операторам call-центрів обіцяють ставку у 2,5-3,2 тисячі гривень плюс відсотки”, – каже Олена Яковлєва. За даними Державної служби зайнятості, цього року в Україні високий попит на спеціалістів у сфері інформаційних технологій, в медичній, інженерній та аграрній галузях. У топі робітничих спеціальностей професії тракториста, кухаря, швачки, водія та будівельника.
Експерти прогнозують, що найближчим часом на ринку праці користуватимуться попитом маркетологи, медики, дизайнери, web-дизайнери та люди зі знанням англійської мови. Серед вакансій, розміщених на сайтах пошуку роботи, найбільше пропозицій у сферах продажу та комунікацій. Багато запитів на посади менеджера з продажу, який працює як безпосередньо з населенням, так і у сфері бізнесу. На другому місці керівні професії, на кшталт операційного або фінансового директора, менеджерів із персоналу, маркетингу чи логістики.
Згідно з рейтингом сайту rabota.ua, найчастіше роботу пропонують продавцям-консультантам, торговим представникам, кухарям, водіям, робочим на виробництві та офіціантам. Більшість вакансій розраховані на фахівців із досвідом роботи. Керівник Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко 7 вересня в інтерв’ю “ТСН.ua” повідомив, що в майбутньому в Україні будуть затребувані інженерні та робітничі професії, і порадив студентам працевлаштовуватися з третього курсу, адже виші фактично не дають практики.
Директор розвитку популярного в Україні електронного ресурсу пошуку роботи work.ua Сергій Марченко відзначає цьогорічне зростання на українському ринку праці кількості вакансій і зменшення кількості непрацевлаштованих українців. “Найвище зростання активності роботодавців зафіксовано в будівництві, на виробництві, в логістиці і на транспорті. Це базові, системоутворюючі галузі ринку праці. Те, що вони ростуть швидше за інших – хороший знак. Схоже, Україна виходить із затяжної економічної кризи”, – цитує Сергія Марченка веб-портал work.ua

Найближче підвищення соціальних гарантій – у грудні

11 вересня віце-прем’єр України Павло Розенко в ефірі “112 каналу” повідомив, що сьогодні в нашій державі, за підрахунками Міжнародної організації праці, налічується близько 1,8 мільйона безробітних, що становить 8,5% усього працездатного населення. “Багато респондентів, які під час опитування говорять, що вони безробітні, насправді не є безробітними, оскільки працюють у тіньовому секторі економіки. На облік у центр зайнятості приходять, як правило, люди, які мають право на допомогу по безробіттю. Сьогодні це близько 450 тисяч українців”, – підкреслив Павло Розенко. 
Згідно з даними головного управління статистики в Львівській області, рівень безробіття на Львівщині станом на кінець липня становив 1,2% зареєстрованого працездатного населення.
На початку літа Андрій Рева повідомляв про наміри уряду збільшити в липні мінімальну заробітну плату в Україні в півтора рази. Таким чином українці отримували б щомісяця 2250 гривень, однак наразі все залишається на рівні розмов. В ефірі “5 каналу” міністр зазначив, що розмір мінімальної зарплати в Україні як у країнах Євросоюзу можливий щонайменше через півтора десятка років. 
“Зараз не найкращі часи в державі для збільшення зарплати. Такий крок може сприяти тому, що бізнесмени не оформлюватимуть офіційно на роботу своїх працівників, аби не платити великий податок за них. Збільшення грошової маси через зарплати бюджетників може вплинути на новий виток інфляції”, — вважає економіст Владислав Загородній, пише business.ua
Андрій Рева переконаний, що підвищення цін в Україні, зокрема тарифів на житлово-комунальні послуги, повинне змусити уряд забезпечити зростання соціальних стандартів. З його слів, це можна зробити, вивівши вітчизняну економіку з “тіні”. “Середня пенсія в нас сьогодні 1900 гривень, увесь бюджет Пенсійного фонду – 257 мільярдів гривень, з яких 145 мільярдів гривень дотацій. Це неправильно. В Україні 26 мільйонів людей працездатного віку, офіційно працюючих 16 мільйонів. Єдиний соціальний внесок платять тільки 10 мільйонів працюючих. Як у такій ситуації забезпечити більш високу пенсію для 12,5 мільйонів пенсіонерів? Таким чином, без детінізації, без збільшення мінімальної заробітної плати підвищити соціальні стандарти неможливо”, — каже Андрій Рева, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
Наразі стало відомо, що Міністерство соціальної політики в наступному році отримає на 53 мільярди гривень менше, ніж запросило під час підготовки проекту державного бюджету на 2017 рік, повідомила прес-служба Мінсоцполітики з посиланням на главу відомства Андрія Реву. Через це, за словами міністра соціальної політики, одні соціальні програми фінансуватимуться в більшому обсязі, інші – в меншому. Щоб приймати рішення про повне або часткове рішення їх фінансування, потрібно внести зміни до законів, які регулюють ці програми. Нагадаємо, з 1 травня мінімальні заробітні плати в Україні зросли з 1378 до 1450 гривень. Наступне зростання мінімальної зарплатні до 1600 гривень передбачено на 1 грудня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4780 / 1.62MB / SQL:{query_count}