Чергове падіння гривні: чому так?

Зростання волатильності обмінного курсу на валютному ринку України останніми днями носить ситуативний характер – на фоні загострення зовнішньополітичної ситуації і не пов’язаний із фундаментальними факторами

фото: vybor.ua
Про це інформує прес-служба Національного банку України, переданому УНІАН, щодо зниження вартості гривні на валютному ринку по відношенню до долара США. 
“Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку і, в разі необхідності, має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу”, – зазначають у Нацбанку. Регулятор акцентує, що ситуація на внутрішніх і зовнішніх ринках залишається сприятливою завдяки стрімкому падінню темпів інфляції, високому врожаю зернових і позитивної кон’юнктури на світових ринках сталі та залізної руди. 
Також, як повідомляють у НБУ, зниження цін на нафту і підвищення енергоефективності економіки України призвело до скорочення імпорту. Нацбанк додає, що дотримується режиму гнучкого курсоутворення, при якому не протидіє руху курсу, обумовленого фундаментальними ринковими чинниками, але в той же час згладжує надмірні коливання курсу під дією ситуативних чинників, проводячи валютні інтервенції та аукціони. 
Регулятор нагадав, що з другої половини березня до липня цього року на міжбанківському валютному ринку спостерігалося перевищення пропозиції валюти над попитом на неї, і з початку року в ході інтервенцій та валютних аукціонів Нацбанк купив майже на 1,5 мільярда доларів більше, ніж продав, збільшивши міжнародні резерви до 14 мільярдів доларів. 
Впродовж двох із половиною місяців гривня утримували позиції по відношенню до долара нижче позначки 25 гривні/долар. Історичний мінімум курсу української гривні по відношенню до долара, зафіксований у лютому 2015 року, становить 30,01 гривні/долар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4620 / 1.53MB / SQL:{query_count}