Знання про Альянс

Українські та іноземні експерти акцентують на потребі більшої порції об'єктивної інформації про НАТО, яка має подолати існуючі стереотипи

Українські та іноземні експерти акцентують на потребі більшої порції об'єктивної інформації про НАТО, яка має подолати існуючі стереотипи

Хоча Україна й обрала курс євроатлантичної інтеграції, але тематика НАТО в державі й надалі занадто заполітизована (певні політичні сили продовжують спекулювати на ній задля отримання електоральних вигод), також залишається багато усіляких міфів та стереотипів у цій царині. Тому українські та іноземні експерти акцентують на потребі донесення до громадян об'єктивної та неупередженої інформації, яка базується на реальних фактах (у жодному разі не на пропаганді та агітації) про Північноатлантичний альянс та необхідності руйнування існуючих легенд та шаблонів.

НАТО нині вважають найкраще організованою та дієвою міжнародною організацією у сфері колективної безпеки та оборони, а усі рішення ухвалюються лише на основі консенсусу (себто рішення прийнято, лише коли всі - "за"). Зусилля Альянсу спрямовані передусім на підтримку міжнародного миру й безпеки, протидію новим викликам і загрозам, гарантування стабільності й добробуту її країн-членів. Участь у системі колективної безпеки, яку утворюють країни-члени НАТО, є вигіднішою для економіки країни, ніж забезпечення її оборони самотужки, бо це зменшує податки громадян країни на утримання власних Збройних сил. Експерти наголошують, що в країнах Альянсу забезпечується верховенство права, а порушники закону відповідають перед судом - незалежно від свого суспільного становища чи матеріальних статків. І хоча повністю корупції ще не позбулася жодна держава, але серед 20 найменш корумпованих держав світу 10 є членами НАТО. Шість із восьми держав "Великої сімки" теж входять до Альянсу. Як свідчить досвід країн, що вступили до НАТО впродовж останніх десяти років, членство в Альянсі веде до оздоровлення суспільства та більшої підконтрольності політиків.

Так, Угорщина вже 10 років поспіль є членом НАТО, а перед цим 8 років тривав шлях до вступу в Альянс. "Це була програма інтенсивного діалогу. Згодом відбувся референдум (на ньому понад 80% громадян держави підтримали цю ідею), а опісля парламент прийняв рішення про вступ до Альянсу. Ми готові поділитися  з Україною своїм позитивним досвідом. Вступивши до НАТО, ми виграли, адже це зовнішня безпека держави, співробітництво між країнами-членами НАТО, довіра до нашої країни іноземних інвесторів, а також підвищення стандартів життя. При цьому вважаю, що кожна держава має пройти власний шлях до НАТО", - зазначив перший секретар Посольства Угорщини в Україні Лайош Сабо під час II Всеукраїнського семінару "Відносини Україна-НАТО: досвід, сьогодення та майбутні перспективи" (організований Інститутом  Євроатлантичного співробітництва і Центром інформації та документації НАТО в Україні). Угорцям довелося реформувати політичну систему та військо (якщо колись в армії було 100 тис. осіб, то зараз вона налічує лише 20 тис.).

Експерт з Інституту зовніш­ньої політики при Дипломатичній академії МЗС України Олександр Палій вважає, що українське політичне керівництво не продуктивно використало час після Помаранчевої революції, а, навпаки, його змарнувало, бо не було реформовано країну, військо та Конституцію. "Політична нестабільність всередині країни, часта зміна урядів - шкодять Україні на шляху вступу до НАТО", - зазначив "Пошті"
О. Палій. Кандидат політичних наук зазначає, що у державі так і не провели належної кампанії інформування населення щодо НАТО. "Люди самотужки вивчають це питання. Йде їх самоусвідомлення", - каже він. О. Палій вважає, що Україна стане членом НАТО (за дуже оптимальним варіантом) у 2012 р., "після президентських виборів, якщо керманичем держави буде патріотична людина". "Інтеграція у НАТО - це і збільшення шансів на приєднання до ЄС. А ось економічний позитив від членства в Альянсі полягає в тому, що інвестори йдуть в країну, яка передбачувана, стабільна і щодо безпеки якої немає питань", - додає експерт.

Львів - Київ - Львів

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4623 / 1.57MB / SQL:{query_count}