Українська православна церква Московського Патріархату ініціювала масштабну Хресну ходу до столиці України. Зі слів організаторів, їх основне завдання – “посилити молитви за мир в Україні, об’єднати вірян із заходу та сходу у Києві, 27 липня, на святкування річниці хрещення Київської Русі”.
Прикметно, що сам Московський патріарх (офіційне звання – Патріарх Московський та всія Русі) – Кирило заявляв, що “його серце наповнюється тривогою у зв’язку з ситуацією в Україні”. З його слів, “для мене Україна – те саме, що і Росія. Там мій народ, церква, яку за благословенням Господа я очолюю у цей історичний час”.
Хода “За мир” стартувала із Донеччини – зі Святогорської лаври та із Тернопільщини – з Почаївської лаври 3 та 9 липня відповідно.
Незважаючи на задекларовану мету заходу – молитви за мир в Україні, деякі учасники ходи несуть із собою георгіївські стрічки, які є частиною символіки самоназваних ДНР та ДНР, часто використовуються російською пропагандою. Дехто з “паломників” має значки із зображенням російського царя Миколи ІІ, канонізованого Російською православною церквою. Кілька днів тому лідер групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук заявляв, що у самоназваних ДНР та ЛРН священики УПЦ МП агітують людей приєднатися до Хресної ходи.
фото: eparchia.kharkov.ua Спікер Українського парламенту Андрій Парубій звернувся до Служби безпеки України та правоохоронців із закликом не допустити можливих провокацій у Києві з боку учасників ходи.
“Кремль всіма силами намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, на фронті, на міжнародній арені. Також ворог розробляє плани дестабілізації ситуації в середині країни через створення штучної кризи, заворушення на вулицях. Ми з вами стаємо свідками того, як одна з релігійних організацій, яка має свій духовний центр в країні-агресорі, мобілізує велику кількість своїх вірян та стягує їх до Києва…, називаючи це мирною хресною ходою. До Києва, окрім дійсно мирних віруючих, стягуються провокатори із забороненою активістською символікою і символікою країни-агресора. Ми це вже побачили в окремих містах нашої країни”, – застеріг спікер Андрій Парубій учора у своєму виступі під час погоджувальної ради парламенту.
“Як державний службовець я завжди був поза релігією, проявляючи повагу до усіх конфесій. Але це не релігія! Це – політика! Як киянин виступаю категорично проти цього походу вулицями мого рідного міста! Як громадянин, радив би цим “ходокам” повернути і дружно відправлятися на Москву, агітуючи Путіна припинити вбивства наших громадян, забрати своїх найманців і бурятів, забиратися з Криму”, – розповів Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб на своїй сторінці у мережі Facebook.
Занепокоєні і політики “на місцях”. До прикладу, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звернувся до правоохоронців і громади Полтавщини з приводу проведення Хресної ходи.
“За численними інформаційними повідомленнями, на тимчасово окупованих територіях Донбасу, терористи готуються приєднатися до “ходи”, щоб організовувати провокації на мирній території. З метою запобігання можливих провокацій з боку бійців злочинних військових формувань звертаюся…з проханням посилити роботу з виявлення та знешкодження можливих провокаторів-терористів серед мирного населення області, активізувати роботу у попередження заворушень та інших протиправних заходів на час проведення “ходи”…
Заходи безпеки – у жодному випадку не протидія мирним зібранням християн…Ми виступаємо проти людей, які, прикриваючись ім’ям “християнин” під колорадськими чи “червоно-комуністичними” прапорами, готуються завдати шкоди полтавській громаді абсолютно не християнськими вчинками, ділять традиції православ’я на “ваші” і “наші””, – повідомляє офіційний сайт Полтавської обласної ради.