Працюють не усі

На Львівщині у міжвиборчий період активно функціонують громадські приймальні лише двох із шести парламентських партій

Вибори виборами, але партії повинні постійно на місцях працювати і комунікувати із громадянами. Особливо ті, які вже провели своїх людей в органи влади будь-якого рівня, а тепер очікують на наступні вибори. От тільки українські реалії інші: в нас партії стають ближчими і відкритішими тільки тоді, коли активно триває виборча кампанія. Тоді усі й відкривають громадські приймальні (зазвичай у виборчих штабах), а також інформують про них на кожному кроці. Після виборів приймальні партіям вже не так і потрібні.
“Партії часто декларують значно більшу структуру, аніж вона є насправді. Мережa виборчих штабів партії за звичкою подається як мережа приймалень, у той час, як вони насправді припинили свою діяльність”, – зазначають аналітики Громадянської мережі ОПОРА. І називають таку практику маніпуляцією. Нещодавно вони презентували ціле дослідження на цю тему, зокрема, як на Львівщині у міжвиборчий період працюють нинішні шість парламентських партій. І виявилось, що працюють по-різному.
Громадські активісти попросили у парламентських партій інформацію про громадські приймальні у всіх районних центрах нашої області, а потім вже самостійно проїхались Львівщиною і перевірили, якою ситуація є насправді. 
“Партії на практиці часто не диференціюють поняття “осередок” та “громадська приймальня”. Частіше за все це одне і те ж саме приміщення, яке поєднує обидві функції або виконує функції лише однієї з них”, – розповідав під час презентації дослідження аналітик Громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь.
Активісти зазначають, що осередок має визначення в українському законодавстві і потрібен партії для державної реєстрації та можливості працювати в регіонах, тоді як громадська приймальня не має правового статусу і створюється партіями з власної ініціативи для роботи з виборцями.

Лідери та лузери

На Львівщині активістам не надали інформацію про приймальні у “Батьківщині” та “Опозиційному блоці”. От тільки щодо першої, то всю інформацію можна було знайти на сайті. А от у ситуації із “Опозиційним блоком” довелось шукати інформацію у базі Мін’юсту (зрозуміло, що про осередки). 
Перевірка на практиці показала, що найактивніше у районних центрах Львівщини працюють приймальні “Батьківщини” і “Самопомочі”. “Якщо у першому випадку це зазвичай давня партійна структура (водночас осередок і штаби), то у другому – нова, яка перебуває в процесі становлення і яку переважно розбудовує місцевий осередок самостійно”, – повідомляють в ОПОРІ. З 33 задекларованих на партійному сайті приймалень “Батьківщини” на Львівщині начебто всі працюють і у міжвиборчий період. З 30 задекларованих “Самопоміччю” приймалень при перевірці робочими виявились 24.
Перевірка також продемонструвала, що із задекларованих 24 приймалень президентської БПП “Солідарність” працюють 10, в Радикальної партії – із 28 тільки 6. Не працює жодна із 27 задекларованих приймалень “Народного фронту”, активісти не змогли навіть знайти приймальню обласного осередку. Так само жодних ознак партійної діяльності на Львівщині нині не подає “Опозиційний блок”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4639 / 1.55MB / SQL:{query_count}