Була б людина, статтю підшукають

Адвокат Ілля Новіков вважає, що сподіватися на швидке звільнення політв’язнів Карпюка і Клиха з Росії не варто

фото: bigmir.net
Після повернення Афанасьєва і Солошенка на Батьківщину українці сподіваються на звільнення решти політв’язнів. Тим часом захисник Миколи Карп’юка вважає, що якщо говорити про його підзахисного і Станіслава Клиха, чекати їхнього повернення до липня-серпня не випадає. “Адвокат зазначив, що апеляційна скарга на вирок, яку захисники подали в кінці травня, буде, можливо, розглянута Верховним судом Росії в липні або в серпні – точна дата все ще невідома. Зі слів адвоката, до тих пір, поки її не розглянуть і вирок не набуде чинності, будь-які подальші заходи – помилування або процедура з видачею на відбування покарання – будуть неможливі”, – інформує видання Кordon.
Суд присяжних у Грозному визнав українців винними, “26 травня 2016 Верховний суд Чечні оголосив вирок Карпюку та Клиху. Їх звинуватили у військових діях на території Чечні у 1994-1995 роках проти російських військових”, – повідомляло російське видання РИА-новости. На двох в’язні отримали 42,5 роки в колонії суворого режиму. 
За версією слідства, вони начебто були у складі банди “Вікінг”, яка воювала у Чечні. Обидва в’язні спочатку підтвердили звинувачення, а потім відмовилися від них. Зі слів чоловіків, свідчення були вибиті у них під час катувань. Адвокати українців заявляють, що в час, коли за версією слідства були вчинені злочини, Карпюк і Клих взагалі не знаходилися на території Чечні. 
Існують різні версії щодо того, де було затримано Миколу Карпюка, він зник у березні 2014. За версією “Правого сектора” (Карпюк вважається одним із засновників організації), чоловіка викрали представники ФСБ Росії, коли він перебував на Чернігівщині і перевезли на територію РФ. За іншою версією, Карпюк сам приїхав до Москви. За третьою, його затримали у Брянській області Росії. 
Достеменно відомо лише те, що після затримання, чоловіка перевезли у СІЗО в Чечні, де і звинуватили в участі у бойових діях під час першої чеченської війни. 
Для Миколи Карпюка це вже не перше ув’язнення з політичних мотивів. У 2001 чоловік брав участь в акції “Україна без Кучми”, через що був заарештований. Суд виніс вирок 4,5 років позбавлення волі. В 2004 Карпюк вийшов із в’язниці. Чоловік звертався до Європейського суду з прав людини, йому вдалося відсудити в України 3 тис. за порушення його прав під час розгляду справи. 
“Станіслава Клиха затримали у російському готелі на початку серпня 2014-го. Родичі повідомили, що чоловік поїхав у гості до своєї вагітної подруги у м. Орел”, – передавав телеканал “112-Україна”. Після затримання Клиха теж перевезли до СІЗО Чечні. Під час останньої промови Клих заявив, що ніколи до цього процесу не був у Чечні і ні в яких боях участі не брав, передає слова ув’язненого видання “Кореспондент”. 
Українська сторона вважає Карпюка і Клиха політичними в’язнями, вирок, винесений їм – сфабрикованим. “Вони просто штампують ці псевдовироки і навіть терміни ув’язнення не змінюються”, – зазначив Петро Порошенко у день оголошення вироку. 
На думку адвоката Карпюка – Іллі Новікова, імовірно звільнення його підзахисного і Станіслава Клиха буде оформлене через помилування. При цьому Новіков зауважив про позитив звернення Мін’юсту України до російської сторони, з проханням видати Карпюка для відбування покарання на Батьківщині. “Добре, що Мін’юст України не занедбав цієї можливості, бо може бути так, що з якихось причин Росії буде зручніше використати цю процедуру. І добре, що ми до неї готові”, – повідомив адвокат у ефірі телеканалу “112-Україна”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4657 / 1.56MB / SQL:{query_count}