Скандал із Генсеком

Україна протестувала проти того, що Пан Ґі Мун вирішив вихваляти безпекову роль Росії, і вимагатиме, щоб новим генсеком ООН не змогла стати людина, яка заграє з агресором

фото: rbc.ua
В ООН після скандалу із “таємними тюрмами СБУ” знову продемонстрували дивну позицію щодо війни, яку Росія розв’язала проти України. Так, цього тижня організація поширила наперед підготовлену промову генсека Пан Ґі Муна для економічного форуму в Санкт-Петербурзі. У тексті йшлося про те, що Росія має “відіграти критично важливу роль у вирішенні нагальних глобальних проблем, від припинення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини та боротьби з поширенням зброї масового ураження”. 
Обурення одразу висловив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, заявивши, що не розуміє, як керівник ООН “може говорити речі, що є, по суті, похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час, як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтриманні цього конфлікту в розпаленому стані”. 
Також Єльченко заявив, що генсек ООН відтепер втратив моральне право щось говорити про конфлікт в Україні або про анексію Криму. Україна навіть направила офіційного листа протесту до Радбезу ООН та Генасамблеї ООН з вимогою пояснити слова генсека і виправити їх.
В оточені Пан Ґі Муна спочатку не зрозуміли обурення української сторони, навіть заявляли, що нічого не виправлятимуть. У прес-службі ООН зрештою повідомили, що генсек виступив саме з такими з словами, але про Україну не згадав. Слова про конфлікти в Сирії та Україні зникли і з тексту на офіційному сайті ООН. Водночас, у промові, яку виголошував Генсек на петербурзькому форумі все одно було вихваляння дуже важливої ролі та лідерства Росії. Зазначимо, що повноваження Пан Ґі Муна завершуються наприкінці цього року і в ООН має з’явитись новий генсек.
“Позиція Пан Гі Муна – це не позиція ООН. Важливо розуміти, що він скоро піде з посади, а його оцінка нас не влаштовує, тому наша дипломатія вчинила правильно. Ми маємо зараз займати жорстку позицію та не йти на поступки тим західним політикам, які ведуть політику згоди щодо Росії… Відносини з ООН – це не відносини з генсеком ООН. Не можна персоніфікувати. Так, генсек грає важливу роль в оперативній діяльності, але він не може приймати рішення за всю організацію. Позиція ООН фіксується в резолюції Генасамблеї… Цілком може бути й такий варіант, що він хоче повторити шлях Шредера, отримати певну “стипендію” від Путіна. Тому мовчки на такі висловлювання реагувати не можна”, – зазначає директор Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко, повідомляє Слово і Діло.
Україна ще півтора роки залишатиметься непостійним членом Радбезу ООН і заступник глави АП Костянтин Єлісєєв вже заяляє, що, користуючись цим, наша держава наполягатиме на вимогах до кандидатури нового генсека ООН. Зокрема йдеться про те, щоб така кандидатура має стояти на захисті базових принципів ООН, серед яких є підтримка суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів країн – членів ООН. Розуміємо, що не може генсек такої організації хвалити державу-агресора.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4802 / 1.55MB / SQL:{query_count}