Президентські обіцянки

Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що безвізовий режим з ЄС цього року буде, розповів про можливість виборів на Донбасі, озброєну місію ОБСЄ, а ще похвалився поданням нових членів ЦВК

фото: president.gov.ua
Цього тижня західні ЗМІ повідомили про те, що посли ЄС у Брюсселі обговорили безвізовий режим для Грузії, але не ухвалили жодного рішення, відклавши це питання. Це означає, що затримки можна чекати і для України. Європейці занепокоєні кризою біженців, а питання лібералізації візового режиму для країн, які цього зараз чекають, хочуть синхронізувати із впровадженням швидкого механізму призупинення безвізового режиму. Це питання стосується більше Туреччини, але торкнеться і нас.
З ЄС, насправді, надходить різна інформація щодо того чи відкладатиметься українське питання. Обговорення надання безвізового режиму для України продовжиться 14 червня. Європарламент, який ще має сказати своє слово, на останню сесію влітку збереться 4-7 липня. І якщо тоді питання не буде вирішене, то нам доведеться чекати вже середини осені.
Про свої сподівання, коли ж Україна отримає безвізовий режим з ЄС, учора на прес-конференції розповів Президент Порошенко. “Європейська комісія прийняла рішення щодо надання законодавчої пропозиції, також повністю й одноголосно підтримавши надання безвізового режиму Україні. Далі справа за Радою міністрів внутрішніх справ ЄС і за Європарламентом. На сьогодні дискусія точиться лише про те, що  ЄС розробляє механізм призупинення безвізового режиму не Радою ЄС, а Єврокомісією. Ми не маємо нічого проти, ми впевнені, що Україна здатна виконати всі взяті на себе зобов’язання. Єдине, про що точиться дискусія, це коли він буде запроваджений. Ми робимо все, щоб Європарламент і Рада розглянули це до літа. Не виключено, на жаль, що це може бути у вересні. Але я залишаюсь оптимістом, що в 2016 році Україна отримає безвізовий режим. Жодних негативних сигналів з цього приводу не існує”, – заявив Порошенко.
Він також зазначив, що доповідач українського питання в Європарламенті (Марія Габріель від Європейської народної партії, – “Пошта”) є “досвідченою – брала участь у вивчені питання безвізового режиму у 10 країнах, провела блискучу роботу, підготувала професійну доповідь щодо безвізового режиму для України”. Також Президент спростував інформацію, яку поширювали деякі українські ЗМІ про те, що на засіданні профільного комітету Європарламенту ставилося питання про ненадання Україні безвізового режиму. Тож українці й надалі продовжують чекати на скасування віз. А поза тим, Президент Петро Порошенко на прес-конференції 3 червня дав відповіді й на інші важливі питання. Далі подамо найцікавіші його коментарі:

Про ЦВК

Є приємна новина. Перед прес-конференцією я підписав листа на Верховну Раду щодо кандидатур до складу Центральної виборчої комісії. Я думаю, що це ви побачите в парламенті. Це люди, які подані відповідно до законодавства. Ми провели консультації з фракціями, і я подав подання. 

Про вибори на Донбасі 

Чи можуть бути вибори на окупованих територіях Донбасу? Можуть. Чи можуть бути зараз? Можуть, якщо ці вибори проведе сам окупант. І ми аж ніяк, ні ми, ні світ, ці вибори не визнаємо. Так само, як ми не визнали фейкові вибори 2 листопада 2014 року, так само, як ми не визнаємо фейкові вибори в Криму. Чи можуть бути проведені вибори, передбачені мінськими угодами, за українським законодавством, які будуть проведені тоді, коли ми забезпечимо механізм відновлення українського суверенітету в окремих районах Донецької та Луганської областей? Можуть, але ми всі чітко підкреслюємо, що логіка мінських угод передбачає, що спочатку має бути виконаний безпековий компонент і лише потім вступає в силу політичний компонент, гуманітарний компонент супроводжується…  Концепція, яким має бути виборче законодавство, обговорюється. Воно буде українським. І та нісенітниця, яка розповсюджується українськими політиками, витягнута з повітря – не відповідає дійсності.

Про озброєну місію ОБСЄ

Сьогодні ми маємо серйозний дипломатичний успіх в цьому питанні. Не лише у “нормандському форматі”, на вищому рівні, ми погодили загальну згоду щодо запровадження цієї місії. Але вже у Відні в ОБСЄ, під німецьким головуванням, наші німецькі партнери розпочали дискусію щодо запровадження поліцейської місії. Це дає мені тверді підстави для стриманого оптимізму. І саме це слугувало мені базою для твердження, що,  можливо, ми завершимо цей процес у 2016 році.

Про повернення Афанасьєва і Солошенка

Переговори про звільнення заручників ведуться і зараз. Насамперед, вони стосуються Афанасьєва і Солошенка. Я буду дуже обережний з датами, я не виключаю, що  це може відбутися в червні.

Про децентралізацію

Щодо змін до Конституції в частині децентралізації я залишаюся оптимістом. Я маю декілька конструктивних пропозицій до парламенту, які додадуть аргументації, щоб проголосувати за ці зміни до Конституції. Вони будуть супроводжуватися законом, так само, як і зміни до Конституції у частині судової гілки влади супроводжувалися законом про судоустрій і статус суддів.

Про автономію кримських татар

Я впевнений, що ми повинні були зробити для кримськотатарського народу раніше. Усі боялися кримських татар. Я можу сказати відверто, всі президенти і вся українська влада. Не тих боялися. Боятися взагалі не треба нікого. Треба більше довіряти кримськотатарському народу – форпосту українськості в Криму… Модель встановлення національної автономії кримських татар буде як і для решти змін до Конституції. Це буде передача в Конституційну комісію. Включення туди представників кримських татар. Ретельне опрацювання, обговорення і передача на голосування до Верховної Ради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4764 / 1.58MB / SQL:{query_count}