Перші кроки нового Генпрокурора

Юрій Луценко представив нових заступників, анонсував створення нових департаментів, пообіцяв зрушити з мертвої точки розслідування справ Майдану

фото: ГПУ
У понеділок, 30 травня, Юрій Луценко провів свою першу прес-конференцію на посаді Генерального прокурора. З-поміж озвучених планів – залучення до прокурорської системи людей із-зовні, тих, які раніше не працювали в органах прокуратури. Він заявив, що не схвалює ситуації, коли з 3388 кандидатів із-зовні, які брали участь у конкурсі на посади у місцеві прокуратури за прокурорства Віктора Шокіна, роботу отримали “аж” двоє. 
Зі слів Луценка, саме нові фахівці мають стати генерацією, яка вже за короткий час зможе створити органи самоуправління – основу прокуратури європейського зразка. Разом із тим, Генпрокурор пообіцяв упродовж 100 днів не звільняти керівників слідства, аби ті довели до суду свої справи.
Новий Генпрокурор представив нових заступників. Зокрема, заступником із дотримання законності Службою безпеки України, Державною фіскальною службою, Митною службою, Національною поліцією став народний депутат Дмитро Сторожук. Заступником із питань міжнародного правового співробітництва, співпраці з омбудсменом займатиметься Євген Єнін, який має три вищі освіти, раніше працював радником посольства України в Італії. Заступницею Генпрокурора з проведення реформ стає єдина жінка у керівництві ГПУ – Валентина Теличенко – правозахисниця, у Європейському суді представляла інтереси Мирослави Гонгадзе, Юлії Тимошенко, Надії Савченко, Юрія Луценка. Призначивши нових, Юрій Луценко “наполегливо попросив” написати заяви на звільнення трьох колишніх заступників: Олега Заліска, Романа Говду та Юрія Севрука.
Окрім кадрового оновлення, у Генпрокуратурі відбулися і структурні зміни. Так, розпочинають працювати керівники трьох новостворених департаментів. Посадовець часів Шокіна, Юрій Грищенко очолить головне слідче управління, яке працюватиме на правах департаменту. Завдання підрозділу – притягати до відповідальності посадових осіб, які займалися розкраданням державних коштів. Колишній начальник управління слідчих розслідувань Сергій Горбатюк став керівником ще одного департаменту, ключове завдання якого, за словами Луценка, – покарання тих, хто розкрадав країну за часів Януковича, “хто бив, а потім і вбивав людей на Майдані”. Горбатюк отримав від Генпрокурора завдання підготувати і пройти всю процедуру заочного обвинувачення винних у розстрілі Майдану. Частина підозрюваних зараз на території Росії або на окупованих територіях. “Всі винні будуть засуджені, очно чи заочно”, – додав Юрій Луценко. Третій новостворений департамент очолить Володимир Гуцуляк. Раніше Гуцуляк працював із кримінальними провадженнями щодо державної служби та власності. Відтепер він працюватиме з економічними злочинами, зокрема з тими, які вчинили  чинні високопосадовці. Крім того, за ним закріплено напрямок відновлення бізнес-справедливості та законності. Однак Юрій Луценко наголосив: “Не тільки курчат по осені рахують, але і керівників департаментів”. 
Тобто, він хоче зрушити з мертвої точки справу розстрілу Майдану, притягнути до відповідальності еліту часів Януковича та чинних посадовців – порушників закону. Заявив, що згодом можуть поновити справу проти міністра фінансів уряду Азарова Олени Лукаш. Луценко сподівається на прогрес у розслідуванні вбивств В’ячеслава Чорновола, Георгія Гонгадзе, отруєння Віктора Ющенка. 
Юрій Віталійович вкотре повторив, що прийшов у прокуратуру лише на рік-півтора, але на цей час має серйозні плани. Стратегічна мета – перетворення Генпрокуратури на європейську інституцію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4759 / 1.56MB / SQL:{query_count}