Безвізові коливання

Наша влада й далі сподівається на скасування віз для українців вже у середині літа і не вірить, що ЄС це питання відкладе

фото: vesti-ukr.com
Україна дуже довго йде до безвізового режиму із Європейським Союзом. Нарешті в квітні цього року Єврокомісія офіційно оголосила про подання відповідної законодавчої ініціативи до керівних органів ЄС. Після того як наша влада, хоч і з великим скрипом, фактично в останній момент, але виконала всі європейські вимоги. Тож після політичного рішення від наших західних партнерів чекаємо й завершення всіх юридичних процедур, зокрема ухвалення рішень Європарламентом і Радою ЄС. 
Цих рішень очікують наприкінці червня – в липні. Водночас останнім часом з’являлося багато інформації про те, що в ЄС знову думають про перенесення дати скасування віз для українців. Річ у тім, що Єврокомісія ініціювала створення пришвидшеної процедури призупинення безвізового режиму всім країнам, які його врешті-решті отримають. Така процедура “екстреного гальмування” безвізового режиму зумовлена міграційними проблемами, з якими зіштовхнувся ЄС. 
І от посол України при ЄС Микола Точицький у інтерв’ю “Європейській правді”, опублікованому 20 травня, підлив масла у вогонь, заявивши, що в ЄС хоч і не ухвалили остаточного рішення, справді думають про те, щоби відкласти вирішення українського питання до затвердження процедури згаданого “екстреного гальмування”. 
“Є країни ЄС, які вважають, що спочатку потрібно внести ці зміни, а вже потім надавати безвізовий режим Україні… Якщо це станеться, Євросоюз може втратити надійного партнера на своєму східному кордоні. Якщо українці побачать, що попри все зроблене державою, попри те, що вони виконали всі свої зобов’язання, Євросоюз не виконує своїх обіцянок і не надає безвізовий режим, то це, на жаль, негативно трактуватиметься в Україні”, – сказав Микола Точицький.
Щоправда, після цього голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив журналістам, що жодних затримок немає і що процес лібералізації візового режиму з нашою державою йде за планом.
Так само і український міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що не треба говорити про якесь відкладання питання і що Європарламент та Рада ЄС ухвалять рішення щодо України наприкінці червня. А нинішні процеси назвав “міграційний менеджмент”. 
“Ще один момент, який обговорюється у Брюсселі, це процедура, яким чином Єврокомісія могла б припинити безвізовий режим у випадку дуже серйозних його порушень в плані виникнення міграційних криз. Це питання має бути обговорене на наступному засіданні міністрів ЄС, але не міністрів МЗС, а відповідно – міністрів МВС. Таким чином, влітку ми всі дуже сподіваємося і працюємо, щоб відповідні рішення були прийняті. Не потрібно говорити про відтермінування – просто є питання в плані міграційного менеджменту і розуміння, якими будуть європейські рішення. Саме вони обговорюються в цьому місяці і в наступному. Ключовою буде, як завжди, Рада ЄС на вищому рівні, в кінці червня”, – зазначив Павло Клімкін, спілкуючись у п’ятницю з журналістами, інформує канал “112”.
Тим часом міністри внутрішніх справ країн ЄС 20 травня, як повідомляє Deutsche Welle, посилаючись на агентство AFP, вже узгодили механізм призупинення дії безвізового режиму в надзвичайному порядку. Йдеться про те, що нова процедура дозволить заблокувати безвізові подорожі, якщо велика кількість громадян країни, якій буде наданий безвізовий режим, залишатимуться в ЄС нелегально або ж проситимуть про притулок. У такому разі терміном на шість місяців знову запроваджується обов’язковість віз. Якщо ж ситуація впродовж цього часу не зміниться, Єврокомісія відновить візовий режим до подальших рішень. Крім того, повідомляється, що такі зміни потрібні ЄС, щоби мати можливість оперативно реагувати на порушення громадян Туреччини, яка підписала з Євросоюзом угоду щодо подолання кризи біженців і вимагає безвізового режиму для себе, але поки що відмовляється виконувати всі вимоги ЄС. Разом із тим зміни стосуватимуться й України та інших країн, які чекають безвізового режиму.
Нову процедуру зупинення безвізового режиму ще має затвердити Європарламент і Рада ЄС. Тож чекаємо, щоби переконатися, як це вплине на термін запровадження безвізового режиму для українців.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4519 / 1.56MB / SQL:{query_count}