У Криму – ядерна зброя

На об'єктах і кораблях Чорноморського флоту Російської Федерації, розташованих у Криму, можлива наявність ядерної зброї. Так вважає перший командувач ВМС України віце-адмірал Борис Кожин.

navy.jpg 

На об'єктах і кораблях Чорноморського флоту Російської Федерації, розташованих у Криму, можлива наявність ядерної зброї. Так вважає перший командувач ВМС України віце-адмірал Борис Кожин.

Відтак Б. Кожин наголошує на необхідності "щокварталу проводити інспекції на всіх військових об'єктах і кораблях Чорноморського флоту РФ".

Про це віце-адмірал, зокрема, сказав у своєму коментарі щодо заяви прес-секретаря Міністерства закордонних справ України Василя Кирилича про підписання з Росією міжурядової угоди щодо взаємодії з питань запобігання надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків у місцях дислокації ЧФ РФ на території України.

"Угода про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України чітко передбачає, що на об'єктах Чорноморського флоту РФ у Севастополі заборонено розміщувати ядерну зброю, проте за всі роки Україна жодного разу не провела комплексної перевірки російських частин, кораблів і підводних човнів. На сьогодні Чорноморський флот - тера інкогніто для України, там може бути навіть ядерна зброя", - цитує прес-служба УНП слова політика.

Він зазначив, що "основним положенням нової міжурядової угоди має стати проведення інспекції на всіх військових об'єктах і кораблях ЧФ РФ, а не тільки на складах, де можуть зберігатися вибухонебезпечні і хімічні речовини". Адже, переконаний віце-адмірал, зберігати небезпечні речовини і зброю можна не тільки на встановлених для цього складах, але й на військових човнах, адміністративних і господарських складах.

"Тому, щоб українська сторона могла хоч би приблизно знати, що зберігають на об'єктах ЧФ РФ, знати про переміщення вибухонебезпечних і хімічних речовин, угода також повинна містити норму, щоб інспекція відбувалася принаймні щокварталу. Це на сьогодні основне завдання україн­ського Міністерства закордонних справ", - підсумував Борис Кожин.

Раніше питання про можливу наявність ядерної зброї в арсеналах ЧФ порушувала громадська організація "Конгрес українців Севастополя". Зокрема, керівник цієї організації Богдан Мороз у грудні 2008 року заявляв, що "сьогодні жоден експерт не зважиться стверджувати, що в бойових арсеналах і на складах Чорноморського флоту зовсім немає зброї масового ураження, розміщення якої на території України заборонене міждержавною угодою".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4668 / 1.55MB / SQL:{query_count}